Nováčik Maximilian Günther sa sústredí len na Formulu E

foto: © FIA Formula E

Maximilian Günther je jedným z nováčikov série a premiérový ročník zažije vo farbách amerického tímu GEOX DRAGON. Nemec opustil svoj tím v F2 ešte pred poslednými pretekmi aktuálnej sezóny a plne sa sústredí na Formulu E, pretože vylúčil súčasne dva programy.

„Rozhodol som sa sústrediť len na Formulu E,“ prezradil Bavor pre nemecký Motorsport-Total, ktorý bol počas minulého ročníka rezervným jazdcom svojho aktuálneho zamestnávateľa. „Je to môj prvý rok v úlohe profesionálneho jazdca a tento šampionát patrí do najvyššej kategórie. Chcem sa mu venovať stopercentne a podávať čo najlepšie výkony.“

Ešte len 21-ročný pilot je pred svojou premiérovou sezónou v elektrickom kolotoči opatrný. Veď najlepším výsledkom tímu počas minulej sezóny bolo len deviate miesto. „Ťažko hovoriť o očakávaniach, pretože favoritmi budú veľkí konštruktéri. Chceme však dosiahnuť dobré výsledky. Táto výzva s novými zmenami je úplne iná ako pri aute F2.“

foto: © FIA Formula E

Prechod do Formuly E si vyžaduje svedomitú prípravu aj kvôli vozidlám druhej generácie. „Človek musí o aute veľa premýšľať. Musí používať hlavu a myslieť na kontrolu energie. Je to jedna z najdôležitejších vecí v sérii. Človek musí byť efektívny a musí vedieť, kedy môže útočiť. Auto sa riadi úžasne,“ prezradil Nemec.

Nový ročník štartuje už 15. decembra v Rijáde a Günther si na tím zvyká veľmi rýchlo. „Cítim sa veľmi dobre. V tíme je dobrá atmosféra, každý je veľký profesionál. Je dôležité mať dobrý vzťah so všetkými,“ dodal na záver jeden z nováčikov elektrického kolotoča.