Nováčik Sims sa pripravuje na šialenstvo menom Formula E

foto: BMW Motorsport

Pilot stajne BMW i Andretti Alexander Sims sa pripravuje na šialenstvo menom Formula E. Brit bude nováčikom v elektrickej sérii, ktorej piata edícia odštartuje 15. decembra v Rijáde.

„Teším sa, že sa zahryznem do programu a vnorím sa do šialenej sezóny Formuly E, ktorú som počas predošlých štyroch rokov pozorne sledoval. Už niekoľko mesiacov som vedel, že by sa mi to mohlo podariť. Počas testov som si auto niekoľkokrát vyskúšal, ale plánoval som niečo väčšie,“ prezradil Sims pre Autosport.

Americký tím Andretti sa pred novým ročníkom stal továrenskou stajňou BMW. Sims sa stal počas vlaňajška vývojovým jazdcom tímu. V novej sezóne ho uvidíme po boku ďalšieho továrenského jazdca BMW Antónia Félixa da Costu.

Alexander Sims
foto: © FIA Formula E

„Nemohol by som si priať lepšieho tímového kolegu ako Antónia. Je to správny chlapík a čo je dôležitejšie, je veľmi rýchly. Som si istý, že sa od neho môžem naučiť mnoho vecí. Novú skúsenosť mám za sebou a viem, aké je dôležité mať skúseného tímového kolegu, ktorý je ochotný pomáhať. Snáď dokážeme spolupracovať a posunieme BMW do čo najkonkurencieschopnejšej pozície,“ pokračuje Brit.

Pre nemecký e-formel Sims prezradil, ktoré výzvy považuje za najväčšie. „Je mnoho vecí, ktoré musím riešiť. Začalo sa to testami a teraz prídu mestské okruhy. Učím sa najmä o charakteristike auta, pneumatikách, brzdovom systéme. Prídu mestské okruhy, pretekárske víkendy, krátke tréningy. Všetko bude veľmi nahustené. Všetko je pre mňa nové.“

Skúsený pilot na záver prezradil, že pri vstupe do Formuly E ho podporovali aj priatelia. „Vedia, že mám niekoľko rokov veľkú vášeň pre elektrické autá. Päť rokov jazdím súkromne na elektromobile. Teraz môžem svoju vášeň pre elektromobily kombinovať s vášňou pre preteky. Bude to výnimočné. Som rád, že žijem v čase, kedy je to možné. Je skvelé, že táto šanca prišla ešte počas mojej aktívnej kariéry.“