Nováčikovské testy vo Valencii mali priniesť zaujímavú zmenu, štyri tímy ju však „potopili“

foto: Formula E

Prvé nováčikovské testy Formuly E so štatútom majstrovstiev sveta mohli priniesť zmenu, ktorá sa ale napokon neuskutoční. Informuje o tom The Race.

Návrh bol zameraný na to, aby sa deň po aprílových pretekoch vo Valencii mohli na trati ukázať viac-menej nové tváre. Zmena mala zabrániť tomu, aby sme v monopostoch videli tie isté mená ako počas predošlých nováčikovských testov. Mimochodom, tie sa budú prvýkrát konať mimo Maroka.

Piloti, ktorý disponujú eLicenciou potrebnou na účasť v oficiálnych podujatiach Formuly E, sú už z testov vyradení. To znamená, že v autách sa nebudú môcť ukázať rezervní jazdci stajní.

Tohtoročné nováčikovské testy prebehnú po aprílových pretekoch vo Valencii

Počas februárového hlasovania išlo o to, či by mali byť testy zamerané na tých, ktorí auto Formuly E neriadili v súťažnom prostredí. Podľa návrhu sa na testoch nemali zúčastniť tí piloti, ktorí majú za sebou viac ako dva testovacie dni z predchádzajúcich rokov.

 

Keďže malo ísť o zmenu predpisov, vyžadovalo si to jednohlasný súhlas všetkých dvanástich tímov. Počas elektronického hlasovania boli proti tri tímy, jedna stajňa nehlasovala, čo znamená, že návrh neprešiel.

V praxi to znamená, že sa na nováčikovských testov budú môcť zúčastniť piloti, ktorých už dobre poznáme z predošlých testov, avšak rezervní jazdci tímu sú kvôli eLicencii stále mimo hry.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *