Nováčikovský tím HWA RACELAB má realistický cieľ, chce zbierať ďalšie skúsenosti

Gary Paffett
foto: © FIA Formula E

Nováčikovský tím HWA RACELAB zažil v Rijáde náročnú premiéru vo Formule E. Kvázi predskokan Mercedesu bude zbierať ďalšie cenné skúsenosti v sobotnej Marrákeš E-Prix.

V Rijáde skončil Stoffel Vandoorne na šestnástom mieste. Teraz by chcel bývalý pilot F1 viac. „Počas krátkej zimnej prestávky som bol v Miami. Niekoľko dní som si od pretekov oddýchol, ale teraz sa už teším do Marrákeša. Po pretekoch v Rijáde som mal zmiešané pocity. Naša rýchlosť v tréningu, a vlastne počas celého víkendu, bola extrémne sľubná. Preto je to pred týmito pretekmi opäť vzrušujúce. Okruh je pre mňa nový. Niektorí piloti ho poznajú, ja nie, ale aj tak som sebaistý. Budeme stavať na skúsenostiach, ktoré sme získali v Rijáde. Som presvedčený, že v pretekoch dokážeme náš výkon zlepšiť.“

Ďalší skúsený pilot Gary Paffett prvé preteky ročníka nedokončil. „Do Marrákeša sa veľmi teším. Rijád nám priniesol náročný štart. Daždivé podmienky nám to neuľahčili. Bola to náročná sobota, ale pred Marrákešom sa cítim byť dobre pripravený. Vlani som tam absolvoval oficiálne nováčikovské testy. Z hľadiska okruhu tak mám aspoň nejaké skúsenosti. Z prvých pretekov sme sa poučili a tešíme sa na zbieranie ďalších skúseností.“

Návrat k pretekom v Rijáde:

Tím HWA RACELAB má za sebou náročnú premiéru vo Formule E

Tím HWA RACELAB má za sebou krst ohňom. „Skúsenosti, ktoré sme získali v Saudskej Arábii, boli pozitívne a informatívne. Pozitívny bol náš kvalifikačný výkon a tímový duch. Chceme dosiahnuť úspech v strednodobom horizonte. K tomuto cieľu sa približujeme každými pretekmi, aj keď vieme, že nás čaká ešte dlhá cesta. Preteky boli nakoniec sklamaním. Obe naše autá sa na začiatku zaplietli do kolízií. Gary musel odstúpiť okamžite a Stoffel bojoval s poškodeným vozidlom, s ktorým sa prepadával stále nižšie. Naše ciele zostávajú rovnaké. Chceme prísť s oboma autami do cieľa a získať ďalšie skúsenosti,“ dodal šéf tímu Ulrich Fritz.

Počas nedeľných nováčikovských testov uvidíme vo vozidlách nemeckej stajne testovacieho a vývojového jazdca Daniela Juncadellu a aktuálneho šampióna série Blancpain GT Raffaeleho Marciella.

Mohlo by vás zaujímať:

TESTY: Poznáme ďalšie mená nováčikovských testov v Marrákeši (Aktualizujeme)