Nováčikovský tím HWA sa šachovnicovej vlajky v Číne nedočkal

Stoffel Vandoorne
foto: © FIA Formula E

Nováčikovský tím HWA zaznamenal po vydarených pretekoch v Hongkongu ďalšie problémové podujatie. Ani jeden z jazdcov nedorazil do cieľa a tak sa bodové konto stajne neobohatilo.

Už v kvalifikácii bolo zrejmé, že Stoffel Vandoorne ani Gary Paffett nebudú útočiť na čelné pozície. Bývalý pilot F1 obsadil trináste a Paffett až 21. miesto na štarte. Pre Vandoorna sa preteky skončili už po štarte, keď došlo ku kolízii so Samom Birdom, ktorý musel takisto odstúpiť. Po trinástich kolách skončil aj Paffett, ktorý mal problémy s hnacím hriadeľom.

„Tieto preteky nám priniesli veľké sklamanie. Štartoval som z boxovej uličky, pretože sme mali s autom problémy. Snažil som sa vyhýbať incidentom a zostať v pretekoch až do konca. Po niekoľkých kolách som však prišiel o riadenie. Myslím si, že to bol hnací hriadeľ. Tak či onak, nemohol som pokračovať. Bol to veľmi nevydarený deň. Pred ďalšími pretekmi v Ríme to musíme vyriešiť,“ povedal Paffett, ktorý je v celkovej klasifikácii sedemnásty.

Návrat k pretekom v San-ja:

VIDEO: Premiérové preteky v San-ja vyhral pre domáci tím obhajca titulu Vergne

Gary Paffett
foto: © FIA Formula E

Hneď za ním je Vandoorne, ktorý takisto neoplýval nadšením. „Pre celý tím to bol náročný víkend. Celkovo sme sa trápili s rýchlosťou. V kvalifikácii sme mali potenciál na lepší výsledok. Moje preteky boli veľmi krátke, trvali len niekoľko zákrut. Mal som kolíziu so Samom Birdom, po ktorej som už nedokázal ovládať auto. Pri mojom mene sa tak objavili ďalšie nedokončené preteky. Mojím cieľom bolo vydržať čo najdlhšie. Škoda, že sa mi to nepodarilo.“

Stajňa HWA sa aj napriek ďalšej nule udržala na deviatom mieste. „Utrpeli sme neúspech. Po našej prvej pole position a prvých bodoch v Hongkongu sme chceli v tomto trende pokračovať. Nepodarilo sa nám to. Stoffel mal nehodu, po ktorej bolo jeho auto poškodené. Gary mal opäť problémy s riadením. Na tieto veci sa musíme bližšie pozrieť s naším konštruktérom, keďže rovnaký problém sme mali aj v predošlých pretekoch. Je to nesmierne sklamanie, ale také sú preteky. Hľadíme na prvé podujatie v Európe, kde sa chceme vrátiť silnejší,“ dodal šéf tímu Ulrich Fritz.