Nováčikovský tím HWA v Monaku predĺžil bodovú sériu

Stoffel Vandoorne
foto: © FIA Formula E

Nováčikovský tím HWA pokračoval v bodovej sérii aj v Monaku, kde túto pozitívnu šnúru natiahol už na tri. Nemecká stajňa nebola ďaleko od dvojitého bodového zisku.

Stoffel Vandoorne štartoval desiaty a po štarte získal okamžite jedno miesto. Uprostred pretekov prišiel o svoju pozíciu. Do cieľa prišiel dvanásty, lenže po dodatočných penalizáciách poskočil na deviaty stupienok. „Boli to veľmi náročné preteky, skutočný boj. Mám pocit, že nebola chvíľa, keď do mňa niekto nenarazil. V niekoľkých momentoch som mal smolu a prišiel som o pozície. Neboli to z našej strany zlé preteky. Odviedli sme dobrú prácu,“ dodal pätnásty muž priebežného poradia.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Gary Paffett sa po trestoch pre súperov ocitol na sedemnástom štartovom mieste a v cieli sme ho evidovali o tri pozície vyššie. Po trestoch sa posunul na dvanáste miesto a priebežne je osemnásty. „Po štarte zo sedemnásteho miesta to boli ťažké preteky. Predbiehalo sa tam veľmi ťažko, ešte náročnejšie ako na iných okruhoch Formuly E. Bolo to o tom, aby som sa vyhol problémom. Skončil som napokon dvanásty a na body to, žiaľ, nestačilo. Môžem si však za to sám, pretože v kvalifikácii som nebol dostatočne dobrý.“

Pre predskokana Mercedesu sú ďalšie body pozitívne, pretože vďaka ním sa stabilizoval na deviatej pozícii. „V prvom rade sme šťastní, že sme sa s oboma autami vyhli nehodám. Máme rýchlosť a spoľahlivosť áut sa neustále zlepšuje. Predbiehanie je na tomto okruhu skutočne náročné. Občas došlo ku kontaktom s inými pilotmi, čo bolo pre Stoffela a Garyho neľahké. Gratulujem Venturi k prvému pódiu pre Felipeho v domácich pretekoch. Tešíme sa na Berlín,“ povedal šéf tímu HWA Ulrich Fritz.