Nové auto je šialene dobré, začiatok však bude náročný, tvrdí šampión da Costa

António Félix da Costa
foto: DS TECHEETAH

Obhajca titulu António Félix da Costa tvrdí, že sa v úvodných pretekoch novej sezóny pokúsi „ostať nažive.“ Portugalčan vo farbách DS TECHEETAH to povedal v rozhovore pre Motorsport.com.

Jeho slová sa môžu zdať mätúce, ale všetko má svoju logiku. Úradujúci šampióni totiž začnú sezónu s minuloročným balíkom, po ktorom má prísť nový. Stať by sa tak malo niekedy v priebehu apríla, pred plánovanými prvými európskymi pretekmi. Medzinárodná automobilová federácia i Formula E umožnili odklad nasadenia nových pohonných jednotiek a tímom dali na výber tri možnosti.

DS TECHEETAH tak v otváracích dvojitých pretekoch v Čile a aj v následnej dvojitej Rijád E-Prix nasadí rok starý balík. „Možno nebudeme dostatočne rýchli, aby sme vyhrali a aby sme boli takí dominantní ako minulú sezónu. Kľúčové však je, aby sme sa o to pokúsili, aby sme podávali vyrovnané výkony, aby sme to skúšali a získali solídne body, a aby sme po týchto štyroch pretekoch zostali nažive z hľadiska boja o tituly,“ povedal da Costa.

Portugalčan si počas netradičného odovzdávania cien FIA našiel čas aj na to, aby zhodnotil nové auto, ktoré bude v akcii zrejme od piatych pretekov sezóny. „Nové auto sme odkladali, pretože sa chceme uistiť, že spoľahlivosť a všetko ostatné je na mieste a že nebudeme mať problémy. Už som v ňom jazdil, testoval som ho. Je to šialené, šialene dobré. Musíme len trochu počkať, kým ho budeme mať. Sezónu začneme s autom, ktoré vlani vyhralo. Je stále dobré, takže vieme presne, čo máme. Je maximalizované,“ dodal šampión.

Netradičné odovzdávanie trofejí pre majstrov, da Costa si cenu „prebral“ v lietadle

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *