Nové auto vyzerá fantasticky, tvrdí športový riaditeľ Mercedesu Toto Wolff

foto: © FIA Formula E

Začiatkom tohto kalendárneho roka sme spoznali podobu vozidla druhej generácie s označením Gen 2. Motoršportová obec je na jednej strane z nového počinu nadšená, existuje však aj skupina, ktorá čakala viac. Najnovšie sa obdivne o novom aute vyjadril športový riaditeľ Mercedesu Toto Wolff.

Ešte pred odhalením digitálnej podoby auta hovoril šéf Formuly E Alejandro Agag o tzv. Batmobile vďaka jeho futuristickému vzhľadu, o ktorý sa okrem veľkých difúzorov zasluhuje aj absolútna absencia zadného krídla. Rozdielom oproti napríklad F1 sú kryté kolesá a zaujímavým prvkom je aj ochranný systém Halo (známy aj ako svätožiara), ktorý je vybavený LED panelom. Nesmieme zabudnúť na to najdôležitejšie – na dvojnásobnú kapacitu batérie, ktorá umožní ukončenie výmeny vozidiel uprostred pretekov.

foto: © FIA Formula E

K Formule E sa v druhej polovici roka 2019 podľa všetkého pripojí Mercedes. Toto Wolff je z nového pretekárskeho stroja nadšený, čo potvrdil pre Motorsport-Week: „Videli sme animácie a obrázky auta, ktoré príde koncom roka. Vyzerá jednoducho fantasticky. Hovoríme tu o úplne novom koncepte a veľmi sa tešíme, že sa budeme môcť do tejto série už čoskoro zapojiť.“

„Formula E je vzrušujúca platforma a napriek malej viere smerom k Alejandrovi a jeho tímu sa tu podarilo vybudovať sériu, ktorá je zaujímavá pre mnohých ľudí. Jasne vystihuje ducha tejto doby, keďže o nej hovoria viaceré korporátne zasadačky. To, čo robí so svojím tímom, je naozaj úžasné,“ dodal prvý muž športového oddelenia Mercedesu.