Noví majitelia Venturi chcú tím posunúť na vyššiu úroveň

foto: ROKiT Venturi Racing

Stajňa Venturi má od prvej polovice decembra nových majiteľov v podobe americkej investičnej skupiny. Tú vedie nový predseda a riadiaci partner Scott Swid spolu s ďalším riadiacim partnerom Josém M. Aznarom.

Táto dvojica pre oficiálny web tímu prezradila, prečo sa rozhodla pre Formulu E. „Táto séria je jedinečná v tom, že preteky sú účelové – zvyšujú povedomie o elektromobilite prostredníctvom podmanivej súťaže, ktorá je extrémne vzrušujúca. Svet ide jediným smerom a my sa zúfalo musíme sústrediť na udržateľnosť a ochranu životného prostredia. Ak sa vám to nepodarí, tak za konkurenciou zaostávate,“ povedal Swid.

Americkí investori si vybrali monacký tím, prečo? „Je veľa vecí, ktoré na tomto tíme môžete mať radi. Je to jediný tím v medzinárodnom športe riadený čiastočne ženou. Sme takisto tímom s najvyššou rodovou diverzitou na rošte a jedinou stajňou sídliacou v Monaku. V skratke, Venturi je úplne jedinečné, dopredu zmýšľajúce, odvážne. Odváži sa snívať o tom, o čom iní nie. Má históriu a dedičstvo. Z obchodného hľadiska je preto Venturi veľmi atraktívnym subjektom pre investície. Myslím si, že pre tím je to znamenie veľkého pokroku. Rovnako ako Formula E, aj Venturi vstupuje v roku 2021 do novej éry.“

Stajňa Venturi zmenila majiteľov, tí hovoria o potrebných zmenách vo Formule E

Aznar prezradil, aké ambície bude mať pozmenená stajňa v siedmej sezóne. „Bude to druhý ročník partnerstva s Mercedesom a prostredníctvom Susie sme sa toho počas zložitého berlínskeho finále veľa naučili. Predsezónne testy boli kľúčovou možnosťou na zber dát. Vo Valencii to bol pre tím najúspešnejší test vo Formule E v rámci éry s vozidlami druhej generácie. Vzhľadom na odlišnú trať v porovnaní s okruhmi Formuly E, nevieme, kde sa nachádzame.“

„Náš skutočný výkon bude zrejmý až v Santiagu. Po tom, čo v minulosti predviedol výnimočný potenciál, sa teším na to, čo dosiahne Edo počas svojej štvrtej sezóny v našom tíme a sľubné sú aj počiatočné Normanove náznaky. Pred prvými pretekmi nás čaká veľa práce, ale už sa veľmi teším na premiérové preteky Formuly E so štatútom majstrovstiev sveta,“ doplnil jeden z majiteľov tímu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *