Nový tím Mercedes EQ by mal využívať terajších členov stajne HWA

foto: Mercedes-Benz EQ

Nový tím Mercedes EQ, ktorý vstúpi do Formuly E v novej sezóne, neplánuje veľké zmeny z hľadiska zloženia tímu. Jeho jadro by mali tvoriť členovia súčasnej stajne HWA, ktorá je akýmsi predskokanom nemeckého konštruktéra.

Šéf HWA Ulrich Fritz pre e-racing365 prezradil, že aktuálna sezóna je vlastne prípravou na premiérový ročník Mercedesu v elektrickom šampionáte. „Myslím si, že k veľkým prekvapeniam nedôjde. Diskutovali sme o tom od začiatku, pretože naším aktuálnym cieľom je byť konkurencieschopnými v budúcom roku. Chceme sa čo najlepšie pripraviť. Niektoré úlohy sme už spoločne s Mercedesom implementovali. Je to všetko v procese.“

Mercedes predstavil lakovanie:

FOTO: Mercedes ukázal lakovanie svojho prvého monopostu Formuly E

Hlavným inžinierom tímu je už nejaký čas bývalý inžinier Nica Rosberga v F1 Tony Ross. „Tony predstavuje obrovskú pomoc. Je veľmi dobré, že ho máme v tíme. Zbrojíme pred šiestou sezónou práve teraz a kto už nie je jeho súčasťou, tak ten sa zrejme v novej stajni neobjaví. Nedávalo by to totiž zmysel. Nie je však tajomstvom, že sme mali vždy silný vzťah k tímu F1 a že spolupracujeme. Rovnaké to bolo v DTM. Sme veľká rodina. Neplánujeme tu mať malý tím F1. Chceme stavať na tom, čo máme,“ dodal Fritz.