O moje miesto v Audi bude veľký záujem, obáva sa Daniel Abt

Daniel Abt
foto: Formula E

Daniel Abt zažíva vo farbách Audi svoju šiestu sezónu vo Formule E a kým bola doteraz jeho pozícia pevná, čoskoro sa to môže zmeniť. Nemecký jazdec v podcaste webu e-formel.de prezradil, prečo sa situácia zmenila.

Tí, ktorí sledujú dianie v motoršporte, istotne dobre vedia o ohlásenom odchode Audi z DTM na konci tohto kalendárneho roka. Bez práce tak zostane množstvo pretekárov. „Čo sa týka mojej zmluvy, koronavírus nezmenil nič. Mám ročný kontrakt, ktorý na konci sezóny vyprší. Ak by sa táto sezóna ešte rozbehla, tak by som pokračoval, nič by sa nezmenilo,“ tvrdí sedemnásty muž priebežného poradia, čo nie je práve najlepšia pozícia pred rokovaním o novej zmluve.

„Súvisí to aj s odchodom Audi z DTM. Mnoho jazdcov si bude hľadať miesto. Preto si nerobím ilúzie. Bude to opäť náročná téma, ale úprimne povedané, nemôžem to zmeniť. Dúfam, že budem mať ďalšiu normálnu šancu, aby som mohol tento vývoj zvrátiť. Potom bude rozhodnutie na iných,“ pokračuje Abt.

Daniel Abt ľutuje odchod Audi z DTM a upozorňuje na chyby virtuálnej FE (Video)

 

„Ako tím nie sme spokojní so začiatkom sezóny. Myslím si, že je to náš najhorší vstup do ročníka, z mojej strany určite. Je niekoľko vecí, ktoré by som vrátil späť. Napríklad moja nehoda v Mexiku. Nemusím nič predstierať. V každej z doterajších sezón sa nám darilo. Nemôžeme čakať, že sa to bude stávať automaticky. Súčasný trend je jasný. Videli sme, že BMW, Techeetah a Jaguar sú vo veľmi dobrej pozícii,“ priznáva dvojnásobný víťaz E-Prix.

V polovici februára utrpel Abt nepríjemnú nehodu v Mexiku, po ktorej bol transportovaný do nemocnice. Aj po takmer troch mesiacoch to ešte nie je ideálne. „Môj pohyb je stále obmedzený. Nie je to veľká bolesť, ale po dlhšom športovaní ma bolí spodná časť chrbta. Stáva sa to obzvlášť, keď bežím dlhšie trate. Mám problém natiahnuť ruky k zemi. Ale nie je to nič tragické, mohlo to byť omnoho horšie.“

Bude zaujímavé sledovať, či si Abt udrží miesto v Audi, alebo či ho nahradí niekto z enklávy kvalitných pretekárov nemeckého konštruktéra.

Formula E: Sezóna sa musí skončiť do konca septembra, v hre sú spoločné podujatia s DTM

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *