O nováčikovské testy prejavilo záujem niekoľko pilotov, vrátane bývalého jazdca F1

foto: Formula E

Nováčikovské testy by mali prebehnúť začiatkom marca po pretekoch v marockom Marrákeši a už sa objavujú prvé mená potenciálnych účastníkov.

V hre je čerstvý šampión šampionátu Super Formula Nick Cassidy, na ktorého sa podľa e-racing365 zameriava viacero tímov. Novozélanďan má podľa všetkého záujem o miesto vo Formule E a nováčikovské testy môžu byť na tejto ceste dôležitým krokom. Pošuškáva sa aj o jeho možnom nasadení počas termínovej kolízie, ktorá nastane počas pretekov v čínskom San-ja.

Ďalším horúcim kandidátom je pilot F2 Louis Delétraz, ktorý prejavil záujem o pôsobenie v elektrickom šampionáte a takisto rokuje s viacerými stajňami. Švajčiar priznal, že počas oficiálnych predsezónnych testov vo Valencii diskutoval so zástupcami viacerých tímov. Delétraz bol simulátorovým pilotom tímu Venturi počas sezóny 2016/2017.

Zaujímavý je aj záujem bývalého jazdca F1 Willa Stevensa, ktorý odjazdil osemnásť veľkých cien vo farbách už neexistujúcich stajní Caterham a Manor Marussia. Následne sa vydal cestou športových vozidiel. Takisto vraj rokuje so zástupcami niekoľkých tímov. Spomínajú sa aj ďalšie mená, vrátane jazdcov F2 Jordana KingaGiuliana Alesiho či pilota IndyCar Eda Jonesa.

V hre by mohol byť testovací a vývojový jazdec stajne Porsche Thomas Preining. Najnovšie sa spomína aj meno estónskeho pretekára Juriho Vispa, ktorý je súčasťou juniorského programu Red Bullu. Na nováčikovských testoch sa po novom môžu zúčastniť iba jazdci, ktorí nikdy predtým nesedeli vo Formule E.

Tagy: