O preteky Formuly E má záujem obľúbená turistická destinácia v Portugalsku

Cascais
foto: Pixabay

Úradujúci šampión António Félix da Costa by sa veľmi rád dočkal domácich pretekov Formuly E. Pilot DS Techeetah na tom začal pracovať už krátko po augustovom zisku premiérového majstrovského titulu. Informuje o tom e-formel.de.

Rodák z mesta Cascais sa stretol s tamojším primátorom a obaja okrem iného rokovali aj o možnosti súvisiacej s E-Prix. „Nie vždy sa stane, že mám tú česť obedovať s majstrom sveta,“ napísal Caros Carreiras v príspevku na Instagrame. „Srdečne mu blahoželám k víťazstvám. Takisto sme sa rozprávali o začiatku nového projektu, ktorý by mohol priniesť do Cascais Formulu E. Nie je to jednoduché, ale ak to neskúsime, tak sa to nestane. A ako vždy tvrdím, ak sa vzdáš, môžeš iba prehrať.“

Cascais je obľúbenou turistickou destináciou na západnom pobreží Portugalska. Nachádza sa asi polhodinu autom od metropoly Lisabon. Šance mesta s viac ako dvestotisíc obyvateľmi na hostenie E-Prix sú mizivé, pretože podľa vedenia Formuly E sa šampionát zameriava na nové podujatia predovšetkým na území Ázie a Severnej Ameriky.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *