Občas vás to dokáže uhryznúť do zadku, hovorí Lynn, ktorý chcel vyhrať (Video)

Alex Lynn
foto: Mahindra Racing

Alex Lynn tvrdí, že preteky vo Valencii ukázali, aká náročná dokáže byť Formula E. Brit narážal na incident s Normanom Natom, ktorý ho možno pripravil o víťazstvo.

Lynn sa dlho držal za lídrom a neskorším víťazom Jakeom Dennisom. Bolo otázne, kedy naňho zaútočí, pilot Mahindry si to však logicky odkladal na koniec pretekov. Jazdou v závetrí chcel ušetriť rozhodujúce množstvo energie. Zdalo sa, že mu to vychádza, ale v jednom momente doňho zozadu narazil Nato vo Venturi.

Pilot Mahindry sa prepadol na piate miesto, ale dokázal sa prebojovať na štvrtý post a po Natovom treste za spomínaný incident sa dostal aspoň na tretí pódiový stupienok. Pre Lynna je to vôbec prvé pódium vo Formule E. „Úprimne, je to škoda,“ povedal pre Motorsport.com. „Aby som bol férový, Norman sa ospravedlnil. Zdá sa, že sa prepočítal. Musím sa na to pozrieť, ešte som to nevidel. Je to Formula E, nie? Riskujete jazdou vo vláčiku a skúšate konať rozumne. V jednej chvíli vás to môže uhryznúť do zadku. A to sa aj stalo.“

„Ale je to súčasť hry, bola to moja stratégia, riskovali sme. Je to škoda, pretože si myslím, že sme mali dostatok energie aj auto na to, aby sme vyhrali. Ale zachránili sme, čo sa dalo, je z toho tretie miesto,“ povedal britský pretekár.

Na tlačovke bol pretekár Mahindry sklamaný a nervózny, aj keď to priamo nepriznal. „Nikdy som vo Formule E nebol na pódiu. V skutočnosti je to bláznivé, pretože sa už toľkokrát zdalo, že sa to podarí. Z tejto strany je to veľmi príjemný pocit. Ale kredit patrí Jakeovi. Koniec koncov, viedol od začiatku do konca.“

Norman Nato
foto: Sam Bloxham

Pred médiá predstúpil aj Nato, ktorého muselo takisto mrzieť, čo sa stalo na trati. Inak mohol byť takisto na pódiu. Po rímskej diskvalifikácii tak prišiel o druhé pódium. „Tieto preteky boli naozaj o energetickom manažmente, od začiatku, najmä v zákrutách sme sa snažili ušetriť čo najviac energie. Občas sa pole zmrštilo a vy ste sa dotkli jazdca pred sebou.“

„Nie je to tak, že je v tom úmysel. Veľmi veľa jazdcov robí to isté mne, ale tentoraz som bol trochu prekvapený, aký rýchlo došlo vpredu k spomaleniu. Nedokázal som sa mu vyhnúť. Dotkol som sa ho. Ani som sa ho nepokúšal obehnúť,“ opísal situáciu Francúz.

Pilot Venturi si uvedomoval, že pokazil preteky sebe i Lynnovi. „Išiel som sa mu ospravedlniť, pretože na jeho mieste by som bol takisto nahnevaný. Ale vieme, že vo Formule E sa tieto veci môžu stať. Malá chyba vás môže vyjsť draho. Stále sa učím,“ uzavrel Nato.

Skvelý návrat BMW znamená prvé víťazstvo nováčika Dennisa vo Formule E! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *