Obhajca titulu da Costa havaroval kvôli reklamnému banneru, nebol sám (Video)

António Félix da Costa
foto: Formula E

Úradujúci šampión António Félix da Costa vypadol v nedeľných pretekoch v Pueble po nepríjemnom náraze do steny v siedmej zákrute. Portugalčan upozorňuje na potrebu lepšej bezpečnosti.

Podobný názor má viacero pilotov, pretože banner negatívne ovplyvnil preteky Andrého Lotterera z Porsche, René Rasta z Audi, Alexandra Simsa z Mahindry či Olivera Turveyho z NIO 333. Da Costa utrpel nepríjemný náraz do steny v 25. kole a z pretekov odstúpil. Našťastie, svoj monopost dokázal „upratať“ mimo trate, čím sa preteky obišli bez safety caru.

Pilot DS TECHEETAH po pretekoch prezradil, že nehodu zapríčinil reklamný banner, ktorý bol zo steny strhnutý pri kolízii Lotterera a Simsa. Banner najprv strhol Sims, ktorého na stenu natlačil pilot Porsche. Potom sa zachytil na Lottererovom aute a následne putoval k da Costovi.

„Úprimne, neviem, čo mám povedať. V živote som mal niekoľkokrát veľké šťastie a predovšetkým v niekoľkých posledných víkendoch sa veci vyvíjali v môj prospech. Ale to, čo sa udialo dnes, človeče… Mahindra a Lotterer narazili do steny a strhli asi 40 metrov banneru s logami sponzorov,“ povedal pre Motorsport.com.

„Išiel k trom autám a vždy sa uvoľnil, až pristál na mojom a zostal tam. Nešiel preč. Potom teplota mojich bŕzd neskutočne stúpala. Auto už nemalo balans. Veľmi ťažko sa ovládalo. Držal som sa tam ako o život. Nemôžem prezradiť všetko, ale s bannerom bolo moje auto veľmi zmätené. Sú tam veľmi inteligentné a sofistikované softvéry a moje auto nechápalo, čo sa deje,“ opisuje nepríjemné chvíle da Costa.

 

 

Bannery boli veľkým problémom a pretekári kritizovali ich umiestnenie. Lotterer pre Motorsport.com navrhol riešenie. Namiesto bannerov by uprednostnil farbou natreté steny a bariéry, ktoré by podľa neho zvýšili bezpečnosť. „So Simsom sme sa trochu dotkli. Predbehol ma a pozbieral banner. Potom sa ten veľký banner dostal pod moje auto.“

„Stratil som všetok výkon a bola to proste katastrofa. Tieto bannery sú naozaj nepríjemné. A na svete máme aj tak príliš veľa plastu, však? Mali by sme ich maľovať. Vyzerá to zle. Zničili preteky niekoľkých ľudí. Aj z hľadiska bezpečnosti by sme s tým niečo mali robiť. Určite je tu priestor na zlepšenie,“ dodal skúsený Nemec.

Mortara s druhým víťazstvom vo Formule E, Wehrlein s ďalším trestom! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *