Obhajca titulu da Costa o Hamiltonovi: Motivuje ma, aby som zostal vo Formule E

António Félix da Costa
foto: DS TECHEETAH

António Félix da Costa tvrdí, že úspechy sedemnásobného majstra sveta F1 Lewisa Hamiltona ho motivujú zostať vo Formule E a prekonávať rekordy. Portugalčan to povedal pre Autosport.

Pilot DS TECHEETAH už prepísal históriu Formuly E, pretože svoj premiérový titul získal dve podujatia pred koncom ročníka, čo sa pred ním nikomu inému nepodarilo. Len nedávno absolvoval testy v IndyCar, kde by chcel podľa svojich slov pretekať, ale pred niekoľkými dňami sa vyjadril, že túži zostať vo Formule E a napodobiť úspechy Hamiltona v F1.

„To, čo robí Lewis v F1, ma bude motivovať vo Formule E. Pokúsim sa pokračovať v prekonávaní rekordov a v zanechávaní mojej stopy v tejto kategórii. To je momentálne môj zámer,“ povedal úradujúci šampión.

Šampión da Costa testoval monopost IndyCar, na trati boli aj ďalší bývalí piloti Formuly E (Video)

Uvidíme, aká bude realita, pretože da Costovi sa zjavne zapáčil novembrový test s tímom Rahal Letterman Lanigan Racing. Samotný pilot, ktorý sa venuje aj vytrvalostným pretekom, svoje účinkovanie v americkej sérii nevylúčil. Dodal, že Formula E je v rámci Európy najvyššou kategóriou, v ktorej môže jazdiť.

„V Európe, ak z rovnice odoberiete F1, je Formula E najvyššie, kam sa môžem dostať. Nepopieram, že F1 je stále najvyššou a pre náš šport kľúčovou kategóriou. Ak ju teda odoberiem z rovnice, jazdím aj vo WEC, v 24-hodinových pretekoch Le Mans som skončil druhý, a získal som titul vo Formule E. Ak zostanem v Európe, tak práve toto je to najvyššie miesto, kde môžem pôsobiť,“ doplnil da Costa.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *