Obhajca titulu Vergne zmenil prístup k pretekom

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Obhajca titulu Jean-Éric Vergne tvrdí, že v porovnaní s minulou sezónou zmenil svoj prístup k pretekom. Pilot stajne DS TECHEETAH to povedal pre Autosport.

Bývalý pilot F1 získal vlani titul po štyroch víťazstvách, z ktorých tri dosiahol spôsobom štart – cieľ. V čilskom Santiagu a uruguajskom Punta del Este predviedol Francúz skvelú obranu a odrazil útoky svojho tímového kolegu Andrého Lotterera, respektíve Lucasa di Grassiho na Audi. V oboch prípadoch jeho kvalifikačné tempo prekonalo rýchlosť v pretekoch.

V decembrovej Rijád E-Prix sa musel Vergne vyrovnať s trestom. V kvalifikácii skončil piaty a v polovici pretekov sa dostal do vedenia. Po treste za prekročenie maximálneho povoleného výkonu skončil druhý za víťazom Antóniom Félixom da Costom na BMW. Spôsob, akým Vergne skresal svoju stratu, bol pôsobivý. Na víťazného Portugalčana stratil v cieli menej ako pol sekundy.

„Minulý rok som v pretekoch, v ktorých som zvíťazil, nebol naozaj rýchly. Bola to skôr otázka spôsobu obrany. Tento rok som sa naozaj snažil o zlepšenie mojej rýchlosti v pretekoch. Myslím si, že mi to teraz ide lepšie a takto by som si to chcel udržať,“ prezradil Vergne.

Mohlo by vás zaujímať:

Tím DS TECHEETAH chce v Marrákeši potvrdiť formu z prvých pretekov

DS TECHEETAH má nového partnera

Francúzsko-čínske zoskupenie dnes oznámilo meno nového sponzora pre túto a nasledujúcu sezónu. Novým partnerom tímu DS TECHEETAH sa stal výrobca luxusných hodiniek značky Omologato. Logo spoločnosti bude viditeľné na zadnej časti krytu motora už v zajtrajšej Marrákeš E-Prix.

foto: DS TECHEETAH