Obhajcovia titulov z DS Techeetah získali prvé body, da Costa s trestom

António Félix da Costa
foto: Formula E

Stajňa DS Techeetah má za sebou náročný vstup do sezóny. Po piatkovom bodovom mlčaní priniesla sobota aspoň nejaké body.

António Félix da Costa mohol bojovať o víťazstvo, lenže po kolízii so Sébastienom Buemim z Nissanu dostali obaja pretekári tresty a bolo po šanciach na lepšie umiestnenie. Portugalčan skončil v cieli pôvodne mimo prvej desiatky. Po dodatočných penalizáciách sa však posunul na poslednú bodovanú, desiatu pozíciu.

„Aj keď som neskončil tam, kde som chcel, z tohto dňa si vezmem množstvo pozitívnych vecí. Bol som najrýchlejší v tréningu i kvalifikácii. V pretekoch som bojoval o víťazstvo, čo je naozaj dobré znamenie. Máme dobrú rýchlosť a efektívnu pohonnú jednotku. Máme k dispozícii veľmi dobrú zbraň na boj o titul. Žiaľ, dostal som trest za kolíziu na začiatku pretekov. Cítim sa však sebaisto a teším sa na ďalšie preteky,“ dodal trinásty pilot priebežného poradia.

Nahnevaný Buemi kritizoval aktivačnú zónu, da Costa sa bráni (Video)

 

Spočiatku horšie to vyzeralo pre obhajcu titulov Jeana-Érica Vergna. Úradujúci šampión havaroval v tréningu a poškodený monopost poznačil aj jeho kvalifikáciu. Francúz napokon obsadil konečný ôsmy post a pripísal si prvé body. Priebežne je dvanásty. „Vždy je to ťažké, keď máte trest, ktorý vás posunie úplne dozadu a penalizáciu desať sekúnd stop and go. Vďaka safety caru som sa vrátil do balíka a prebojoval sa na jedenáste miesto. Predbiehanie som si užil. Bolo skvelé, keď som v jednej zákrute predbehol dvakrát po sebe dve autá. Bavil som sa, aj keď to nebolo príliš pozitívne. Dáme sa dokopy a vyriešime to.“

Šéf stajne Mark Preston bol po pretekoch sklamaný, rovnako ako v piatok. „Po kvalifikácii to pre Antónia vyzeralo veľmi dobre. Je naozaj škoda, že nedokázal zopakovať svoj vlaňajší triumf. Obaja jazdci dokázali to, čo o nich vieme – že sú rýchli. Jean-Éric predbehol počas niekoľkých kôl v závere množstvo áut. Vedeli sme, že ak štartuje zozadu, tak prídu inžinieri so stratégiou typu všetko alebo nič, ktorá sa vyplatila. Aj keď sme odtiaľ chceli odchádzať s vyšším počtom bodov, je dobré, že máme aspoň niečo. Vieme, aká dlhá je táto sezóna a na návrat budeme mať ešte dostatok možností.“

BMW po treste prišlo o double, Mercedes opäť na pódiu! (Video)