Obhajoba titulu vo Formule E je náročnejšia než v F1, myslí si šampión Vergne

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Obhajca titulu Jean-Éric Vergne z DS TECHEETAH tvrdí, že sa v tejto sezóne silou mocou nesústredí na obhajobu titulu. Francúz však v prvých pretekoch sezóny v Rijáde dokázal, že jeho stajňa má na začiatku novej éry skvelú fazónu.

„Nemám pocit, že by som mal čokoľvek udržať, pretože toto je odrazu úplne nový šampionát s novým tímom, autom a okruhmi. Mám prácu, ktorú musím splniť a nepozerám sa len na titul. Takto o tom premýšľam. Je to naozaj takmer úplne nová séria,“ povedal pre e-racing365 pilot DS TECHEETAH.

Mohlo by vás zaujímať:

Tím DS TECHEETAH bol v Rijáde najrýchlejší, Vergne ale nevyhral

Francúz sa pristavil pri F1 a porovnal obhajobu titulu v kráľovskej sérii a elektrickom šampionáte. „Náročnejšie je to vo Formule E kvôli pravidlám, ktoré tu máme. Každý tím je zhruba na tej istej úrovni. Medzi najlepším a najhorším tímom je rozdiel možno piatich alebo šiestich desatín sekundy. V F1 sú to niekedy dve alebo tri sekundy bez ohľadu na to, kto je v aute. Ak chcete titul, musíte sedieť v Mercedese alebo vo Ferrari. Tu môže o titul bojovať viacero pilotov zo všetkých tímov, takže z takéhoto hľadiska je podľa mňa Formula E náročnejšia.“

V piatej sezóne je TECHEETAH prvýkrát továrenským tímom DS. „Nečakám, že budeme hneď od začiatku na čele, pretože to chce čas. Chvíľu trvá, kým si na seba zvyknú dva inžinierske tímy a vybudujú si potrebnú harmóniu. Všetci zo seba dávame to najlepšie a vďaka tomu môžeme dosiahnuť veľké veci. Čím skôr sa nám to podarí, tým to bude na konci sezóny lepšie,“ dodal Vergne.