Obyvatelia nemeckého Kolína chcú Formulu E, vedenie mesta to vidí inak

foto: Pixabay

Nemecký Kolín nad Rýnom v týchto dňoch rieši iniciatívu skupiny obyvateľov, ktorá vyslovila záujem o preteky Formuly E. Návrh hovorí o vytvorení stáleho okruhu, ktorý by umožňoval opätovné preteky FE. Informuje o tom nemecký Express.

Vedenie tamojšieho mesta zatiaľ tlmí eufóriu, ktorá presakuje od nadšencov elektrického kolotoča až na mestskú radnicu. Členovia iniciatívy sa pýtajú, prečo v meste nie je pretekársky okruh. Podľa nich by bolo podujatie Formuly E súčasťou DNA mesta s už aj tak dosť výraznou automobilovou históriou. „Máme tu Ford, rovnako Toyotu a Renault, ktorí by sa mohli pridať,“ tvrdia hlasy aktivistov.

Dôležité je dodať, že Ford zvažoval vstup do Formuly E, ale ten sa aspoň zatiaľ nekoná. Toyota o príchode do týchto chvíľ vážne neuvažovala a spomínaný Renault sa po štyroch rokoch v elektrickom kolotoči vrátil do F1. Vo Formule E ho pri tíme e.dams nahradil partner zo spoločnej aliancie – Nissan.

Kolín sa v poslednom období snaží o popularizáciu elektromobility, avšak, ako reaguje vedenie mesta, o pretekoch elektromobilov sa zatiaľ neuvažovalo. V reakcii sa zástupcovia mesta vyjadrujú, že „na prípadné preteky sa je potrebné pozerať aj z hospodárskeho, dopravného, environmentálneho, energetického a ekonomického hľadiska“. Možno ešte jasnejším a dôležitejším protiargumentom je skutočnosť, že toto nemecké mesto nemá dostatok vhodných lokalít na plánovanie trate.

Momentálne to teda vyzerá tak, že potenciálna Kolín E-Prix je len zbožným prianím fanúšikov.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *