Odchod Audi a BMW môže Formule E prospieť, tvrdí jej šéf

Rozhodnutie Audi a BMW opustiť Formulu E urobilo šampionát príťažlivejším. Pre Autosport to povedal šéf série Jamie Reigle.

Obaja nemeckí konštruktéri ohlásili koncom uplynulého roka odchod zo série na konci tohto kalendárneho roka. Z veľkých značiek tak v hre zostanú Nissan, DS, Mercedes, Jaguar, Porsche a Mahindra. Status konštruktéra majú aj NIO 333 a DRAGON / PENSKE AUTOSPORT.

McLaren Racing len nedávno potvrdil záujem o možný budúci vstup do Formuly E. „Zlomiť“ sa to má na pravidlách súvisiacich s vozidlom tretej generácie. Len pred niekoľkými dňami sa objavil ďalší potenciálny záujemca v podobe kooperácie značiek Alpine a Lotus. A zabudnúť nesmieme ani na Bentley, aj keď v tomto prípade je príchod nepravdepodobný.

„Je zaujímavé, aký dopad má odchod Audi a BMW na Formulu E,“ povedal Reigle. „Z môjho pohľadu je to veľmi zaujímavé. Mali sme rokovania s inými konštruktérmi, ktorí povedal – hej, historicky by sme mohli čeliť výzve v podobe príchodu do Formuly E, pretože úroveň investície požadovanej pre pohonnú jednotku a úroveň súťaže na štartovom rošte sú už tam.“

Alpine a Lotus zvažujú spoločný tím pre Formulu E!

Pre Kanaďana i celú sériu je veľmi dôležité prijatie nákladového stropu. Dodal, že Formula E môže byť úspešná aj s menším počtom konštruktérov. „Nikdy by som nikomu do očí nedokázal povedať, že som šťastný z odchodu Audi a BMW. Sú to fantastické značky s fantastickým pretekárskym dedičstvom.“

„Ak by sa to dalo, tak by sme ich chceli mať v šampionáte. To je jednoducho fakt. Posledné mesiace boli zaujímavé. Samozrejme, že pre nás začiatok decembra nebol jednoduchý. Dve oznámenia, dve rozhodnutia od našich priateľov v Bavorsku. Nemôžem to skrývať, z rozhodnutia som bol sklamaný. Ale nepovedal by som, že som bol úplne prekvapený alebo šokovaný,“ pokračuje šéf série.

„Vo Formule máme sedem až deväť svetových konštruktérov, záleží to na tom, ako sa na to pozeráte. V porovnaní s ostatnými šampionátmi je to veľmi vysoké číslo. Myslím si, že úspešní môžeme byť aj s menším číslom, než som spomínal,“ doplnil Reigle, ktorý len nedávno reagoval na hrozby spojené s COVID-19.

Stále nemáme jasnú cestu, ako z toho von, povedal šéf Formuly E na adresu COVID-19

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *