Odchod Audi môže otvoriť dvere McLarenu alebo iným záujemcom o vstup do Formuly E

foto: Formula E

Abt Sportsline chcel po odchode Audi prevziať aktuálny továrenský tím pod svoju správu. Podľa The Race to však môže dopadnúť aj úplne inak, pretože rokovania ustali.

Audi ešte v novembri, spolu s BMW, oznámilo odchod zo šampionátu po skončení novej sezóny. Nemecký konštruktér zároveň potvrdil, že svoje pohonné jednotky bude dodávať zákazníckemu Virginu aj v sezóne 2021/2022. Audi za seba chcelo nájsť náhradu, ale to sa mu zatiaľ nepodarilo, čo znamená, že hľadanie nového účastníka spadá pod správu Formuly E.

Pôvodne sa čakalo, že Audi prevezme partner Abt Sportsline, ktorý prevádzkoval tím od začiatku šampionátu až do roku 2017, keď stajňa prešla pod krídla Audi. Zo strany Abt Sportsline nebolo nič potvrdené, ale The Race informuje, že celé oddelenie je frustrované zo skutočnosti, že k dohode s Audi nedošlo vo vymedzenom čase, po ktorom sa táto úloha preniesla na Formulu E.

Ako ďalej uvádza spomenutý zdroj, tieto okolnosti by mohli otvoriť cestu McLarenu, ktorý prejavil záujem o vstup do série už od budúcej edície. Šéf britského tímu Zak Brown je tento týždeň v Rijáde, kde sa stretne so zástupcami série i niektorých tímov. Brown má väzby aj na Andretti, s ktorým prevádzkuje spoločný tím v rodiacej sa sérii Extreme E.

Okrem McLarenu sa hovorí aj o záujme Alfy Romeo alebo Maserati a The Race spomína aj dvojicu Hyundai a Kia.

PODCAST: Môžu odchody Audi a BMW sérii pomôcť? Vstup zvažuje McLaren, či dvojica Alpine a Lotus

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *