Odchod de Vriesa do F1 môže prekaziť Albon

Nyck de Vries
foto: Formula E

Odchod aktuálneho majstra sveta Formuly E Nycka de Vriesa vraj nemusí byť aktuálny. Podľa The Race môže tento krok zastaviť prestup Alexa Albona, o ktorého majú záujem Williams a Alfa Romeo.

Albon je aktuálne testovacím a rezervným jazdcom Red Bullu. Pred dvoma rokmi zažil prvú sezónu v F1, počas ktorej sa ale výrazne trápil. Jeho meno sa spomínalo aj v súvislosti s možným prestupom do Nissanu vo Formule E. Podľa niektorých zdrojov bol spomedzi všetkých pilotov najväčším favoritom na zisk uvoľneného miesta po Oliverovi Rowlandovi. Po potvrdení Albona v F1 Nissan oznámil príchod Maximiliana Günthera.

Situácia okolo Albona by sa mala uzavrieť počas budúceho týždňa. Okrem neho si na miesto v F1 brúsi zuby aj spomínaný de Vries, ktorý okrem zisku titulu pomohol Mercedesu aj k prvenstvu medzi tímami. Šéf Mercedesu v F1 Toto Wolff pre The Race povedal, že de Vriesov odchod do F1 je závislý na tom, kde skončí Albon.

„Je to naozaj dobrý chalan a pravdepodobne aj hlavný protagonista vo výmene sedačiek. Nyck má s nami garantované miesto  vo Formule E a ja mám dve myšlienky. Prajem mu, aby bol vo Formule 1, ale zároveň ho nechcem stratiť kvôli našej kampani vo Formule E,“ prezradil Rakúšan.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *