Odchod Hondy z F1 je zlou správou pre celý motošport, myslí si Agag

Pierre Gasly
foto: Pixabay

Odchod Hondy z F1 je zlou správou pre celý motošportový svet. Pre agentúru Reuters to povedal zakladateľ a predseda Formuly E, Alejandro Agag.

Japonský konštruktér vystúpil z kráľovskej série pred dvanástimi rokmi, ale pred piatimi sa opäť vrátil. Len pred niekoľkými dňami však prišla pomerne prekvapujúca správa o odchode dodávateľa motorov pre tímy Red Bull a AlphaTauri. Honda sa chce podľa vlastných slov zamerať na technológiu bez emisií, ako sú palivové články a batérie.

Španiel, ktorý stojí aj za projektmi Extreme E a E1, vníma odchod Hondy z F1 negatívne. „Vnímam to ako zlú správu pre celý motošport. Nevidím to ako dobrú správu pre Formulu E a zlú pre Formulu 1. My vo Formule E takisto potrebujeme, aby bola F1 úspešná, pretože sa navzájom nevnímame ako rivali. Sme na jednej lodi a súťažíme s tenisom, futbalom a inými športmi. Ak konštruktér opustí motošport, neznamená to, že k nám príde inými dverami. Môže to znamenať, že zostane mimo celého motošportu a to nie sú dobré správy.“

Agag, ktorý je predovšetkým predstaviteľom elektrických motošportových sérií, si nemyslí, že elektrifikácia zastaví Formulu 1. „Vždy tu bude priestor pre motošport so spaľovacími motormi, avšak ten nebude súvisieť s priemyslom. Myslím si, že sa priemysel sústredí iba na elektrický motošport,“ dodal čerstvý päťdesiatnik.

PODCAST: Formula E sa pripravuje na najhoršie, projekt Roborace vstupuje do ďalšej fázy

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *