Odchod Pascala ma sklamal, priznal šéf Mahindry. Vybojuje si Lynn miestenku pre budúci rok?

Dilbagh Gill
foto: Formula E

Šéf tímu Mahindra, Dilbagh Gill, priznal, že náhly odchod Pascala Wehrleina z tímu ho prekvapil a sklamal. Ind to povedal v rozhovore pre FormulaEZone.com.

Wehrlein oznámil okamžitý odchod z tímu len deň po skončení virtuálneho šampionátu Race at Home Challenge. Nemec tak spravil prostredníctvom sociálnych médií. Jeho ďalšie kroky by mohli podľa zákulisných informácií smerovať do Porsche, kde by mal nahradiť nevýrazného Neela Janiho. „Nechcem sa vyjadrovať k zmluvným záležitostiam našich jazdcov, ale poviem, že táto situácia ma sklamala a nechceli sme, aby sa to takto skončilo,“ povedal Gill, ktorý zároveň dodal, že situácia ho nijako neznepokojuje. „Pascalovi prajeme veľa šťastia v jeho ďalších snahách a on nám praje to isté.“

„Keď je jazdec v našom tíme, snažíme sa a robíme všetko pre to, aby sme mu pomohli vo vývoji. Aj v minulých rokoch sme mladších jazdcov spájali so skúsenejšími, ako Felixa s Nickom a Pascala so Jérômom. To je recept, ktorý dodržiavame a skúšame v tom pokračovať,“ odhaľuje šéf stajne Mahindra, ktorý sa vrátil aj k predchádzajúcim sezónam.

„Podpísali sme Felixa Rosenqvista a zažili sme spolu dva skvelé roky ešte predtým, ako odišiel do IndyCar. Náš vzťah je od jeho odchodu veľmi dobrý. V Rijáde nám v predošlej sezóne veľmi pomohol, pretože tam ešte Pascal nemohol jazdiť. A nezabúdajme na Olivera Rowlanda, ktorý ešte v druhej sezóne jednorazovo nahradil Nicka Heidfelda. Rowland sa stal jedným z najsilnejších pilotov šampionátu,“ pokračuje Gill.

Wehrlein potvrdil okamžitý odchod z Mahindry, zamieri do Porsche?

„Je tu množstvo talentov a my chceme pre náš tím nájsť ten najlepší. Myslím si, že Formula E je pre mnohých jazdcov náročná, najmä pre tých mladých, ktorí nemajú veľa skúseností. Ako tím sa vždy usilujeme o čo najlepšiu dvojicu. Či už sú to mladí jazdci, ktorí potrebujú pomoc pri vývoji, ale majú potenciál rýchlo sa adaptovať, alebo piloti so skúsenosťami, ktorí majú potenciál na to, aby boli medzi najlepšími v sérii,“ prezradil šéf momentálne desiateho tímu priebežného poradia.

Gillďalšom rozhovore prezradil, že Alex Lynn, ktorý nahradí v berlínskom superfinále Wehrleina, by mohol jazdiť za Mahindru počas budúcej sezóny. „Ak sa mu bude v týchto šiestich pretekoch dariť, tak o ňom budeme určite uvažovať, ale v tomto okamihu nemáme žiadny spoločný záväzok.“

Nesmieme zabúdať ani na rezervných jazdcov tímu, ktorí by mohli dostať šancu. „Myslím si, že máme šťastie, pretože na výber máme niekoľko možností, vrátane Nicka Heidfelda a Sama Dejongha. Zameriavame sa však predovšetkým na niekoho, kto má aspoň aké také skúsenosti s vozidlom druhej generácie a kto v ňom aj reálne súťažil. O Lynnovi to platí, pretože jazdil za Virgin a Jaguar.“

„V skutočnosti nemáme nikoho iného v rámci tejto série, kto by prišiel s novými nápadmi a myšlienkami. Takisto sa dívame do budúcna, pretože by sme radi získali pilota, ktorý by nás potenciálne mohol viesť v nadchádzajúcich rokoch,“ dodal Gill.

Mahindra má náhradu za Wehrleina, berlínske superfinále absolvuje Alex Lynn, ktorý má za sebou prvé testy

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *