Odložený štart sezóny umožnil Mercedesu riskovať a nasadiť novú pohonnú jednotku

foto: Daimler

Odložený štart blížiacej sa sezóny umožnil Mercedesu „veľký risk“ s jeho novou pohonnou jednotkou. Pre Motorsport.com to povedal šéf tímu Ian James.

Nemecký konštruktér predstaví pre svoju druhú sezónu vo Formule E výrazne vylepšenú pohonnú jednotku. Tú bude podľa nových pravidiel využívať v nasledujúcich dvoch sezónach. Pôvodne si chcel Mercedes ponechať vlaňajší balík. Niekoľkonásobné odloženie štartu sezóny mu umožnil zaviesť viacero noviniek.

„Po nástupe pandémie prebiehalo mnoho diskusií o tom, ako sa k tomu postavíme,“ povedal James. „Brixworth sa vôbec nezastavil. Všetko sme úplne nahradili. Program Formuly E bol stopercentne zastavený a zamerali sme sa na dýchacie prístroje.“

Mercedes chce eliminovať chyby a zlepšiť svoju pozíciu

„Reštartovali sme to až oveľa neskôr. Ak by sa kalendár neposunul, tak by sme s najväčšou pravdepodobnosťou začali sezónu s minuloročnou pohonnou jednotkou. Začiatok sezóny bol však posunutý,“ pokračuje šéf tímu.

Podľa Jamesa je urýchlený nástup pohonnej jednotky riskantným krokom. „Pozreli sme si vzájomne do očí a povedali si – s čím chceme naozaj začať? Mali sme pocit, že s pohonnou jednotkou siedmej sezóny robíme krok vpred. Samozrejme, že si to chcete uvedomiť čo najskôr. Ale je to veľký risk a uvidíme, či sa vyplatí alebo nie.“

Nové auto je vylepšenou verziou vlaňajšieho monopostu. „Vývoj predstavuje nová pohonná jednotka. Ale v skutočnosti tu nie je žiadny komponent, ktorého sme sa nedotkli alebo nanovo nenavrhli. Na pohonnej jednotke siedmej sezóny sme začali pracovať ešte pred roztočením kolies v šiestej. Tieto základy pripravujete veľmi skoro,“ dodal šéf James.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *