Paríž

Názov pretekov: Paríž E-Prix

Dejisko: Paríž, Francúzsko

Dĺžka: 1,93 km

Počet zákrut: 14

Prvá E-Prix: 23. apríl 2016

Posledná E-Prix: 27. máj 2019

Počet E-Prix: 4

HISTÓRIA

2015/2016

Okruh je situovaný v okolí komplexu Les Invalides v Paríži a meria takmer dva kilometre. Jazdí sa na ňom v smere hodinových ručičiek. Jazdci míňajú významné architektonické skvosty Les Invalides ako Musée de l’Armée, či hrobku Napoleona. Boxová ulička sa nachádza pozdĺž námestia Esplanade des Invalides, severne od Les Invalides. Charakteristickým znakom okruhu je klzký povrch a krátky úsek, na ktorom môžeme nájsť dočasný nový asfalt. Ten prekrýva dlažobné kocky.

Výsledky pretekov

Podoba okruhu v roku 2016

Paríž - trať

2016/2017

Paríž ePrix nechýbala v kalendári ani počas tretej sezóny a už pred podujatím sa očakávalo strhujúce divadlo v uliciach francúzskej metropoly. Paríž ePrix prebehla na totožnom okruhu ako pri svojej premiére.

Výsledky pretekov

2017/2018

Preteky v Paríži boli súčasťou kalendára štvrtej sezóny. V uliciach francúzskej metropoly sme sledovali pokojnejšie dianie, až na zopár incidentov a nepríjemnú nehodu v závere.

Výsledky pretekov

2018/2019

Paríž E-Prix bola v poradí ôsmym podujatím sezóny a trať prešla len kozmetickými úpravami, ktoré neovplyvnili jej celkovú podobu. Úzky okruh opäť preveril schopnosti pilotov.

Výsledky pretekov