Oliver Rowland kritizuje Lewisa Hamiltona za prázdne slová a nečinnosť pri podpore talentov z chudobnejších pomerov

Oliver Rowland
foto: Formula E

Aktuálny pilot Nissanu Oliver Rowland rozvíril relatívne pokojné hladiny motoršportových vôd. Britský pretekár v podcaste webu Inside-Electric.com skritizoval šesťnásobného šampióna F1 Lewisa Hamiltona za nečinnosť pri podpore mladých talentov z chudobnejších pomerov.

Hamilton len pred niekoľkými dňami v šou Grahama Nortona povedal, že vie, aké nákladné je vedenie tímov v F2, F3 či v prostredí motokár. Práve preto by legenda F1 rada pomohla niekomu z menej uprednostňovaných rodín dostať sa do motoršportu. Podľa Rowlanda by mohol Hamilton spraviť omnoho viac, keby sa do ním spomínanej iniciatívy ešte viac zapojil nielen slovami, ale aj činmi. Tvrdí, že Hamilton riešenie tejto problematiky zanedbáva a použil pri tom aj tvrdšie slová.

Len pred rokom Hamilton odsúdil výdavky potrebné na účinkovanie v motokárach a upozornil na to, že výraznejší jazdci dokážu preskočiť tých, ktorí sú možno talentovanejší, ale pochádzajú z chudobnejších pomerov. Jazdec F1 povedal, že chce pomôcť niekomu z „robotníckej triedy“ dostať sa do F1. Podľa neho sa do F1 dostávajú takmer výlučne jazdci z dobre situovaných rodín. Úradujúci šampión opakovane vyzdvihuje úlohu svojho otca, ktorý ho najmä v začiatkoch výrazne podporoval a manažoval.

Lewis Hamilton
foto: Daimler AG

Rowland, ktorý je pevnou súčasťou Formuly E od roku 2018, sa snažil o miesto v F1 prostredníctvom svojej účasti v jazdeckých programoch Renaultu a Williamsu. Napokon sa pobral do elektrického šampionátu. Hamiltonove slová o pomoci chudobnejším jazdcom nevníma ako úprimné a očakáva od neho viac aktivity. „Viem naozaj z prvej ruky, koľko stojí prevádzka motokárového tímu. Trochu ma štve, keď občas počujem ľudí, ktorí sa na to sťažujú, ale v skutočnosti s tým nič nerobia.“

„Ak by Lewis svojím menom pomohol len trom či štyrom jazdcom, ktorí si vedú naozaj dobre, mohlo by im to pomôcť pri získavaní sponzorov. A v podstate by ho to nestálo vôbec nič. Mohla by to byť pre nich možnosť získať sponzoring. Keby niekoho podporoval, mohol by zájsť za sponzormi, dokonca by sa s nimi mohol stretávať. Veľmi rýchlo by mohol generovať státisíce motokárových rozpočtov. Zatiaľ čo bez neho je pre hocikoho veľmi náročné čokoľvek dosiahnuť,“ dodal deviaty muž priebežného poradia.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *