Organizátori premiérovej Zürich E-Prix predstavili atraktívny okruh

Zürich - trať

Do premiérovej Zürich E-Prix zostáva ešte polroka, organizátori s pohodlným časovým predstihom zverejnili podobu trate, ktorá na území Švajčiarska privíta prvé motoršportové podujatie po 64 rokoch. Titulným sponzorom pretekov je švajčiarska súkromná banka Julius Bär, ktorá je aj globálnym partnerom elektrického kolotoča.

Motoršport ako taký bol vo Švajčiarsku zakázaný po tragédii v roku 1954 na okruhu v Bremgartene. V roku 2015 však došlo k úprave zákona, ktorý povoľuje preteky Formuly E na území tejto krajiny a nádherným prírodným prostredím.

„Je to historický moment pre šampionát a pre motoršport celkovo. Za návratom motoršportu do Švajčiarska po viac ako 60 rokoch stojí najmä tamojší partner Formuly E Julius Bär, ktorý je titulným sponzorom Zürich E-Prix. Už od roku 2014 náš globálny partner verí konceptu elektrických mestských pretekov. Formula E prepisuje históriu v každých pretekoch, ale 10. júna sa stane prvou kategóriou, ktorá Švajčiarsku prinavráti profesionálne okruhové preteky. Nič z toho by nebolo možné bez podpory banky Julius Bär a vízie elektrických pretekov,“ prezradil pre oficiálny web šampionátu zakladateľ a šéf Formuly E Alejandro Agag.

foto: © FIA Formula E

Ešte donedávna to vyzeralo tak, že vo Švajčiarsku by sme mohli sledovať až troch domácich pilotov. Šampión sezóny 2015/2016 Sébastien Buemi bude pútať najväčšiu pozornosť. Druhým domácim jazdcom bude nováčik Edoardo Mortara. Rodák zo Ženevy má okrem švajčiarskeho aj taliansky pas. V Zürichu sa mal ukázať aj tretí Švajčiar, Neel Jani, ktoré však po odchode nahradil v Dragone José María López.

„Neviem sa dočkať pretekov na domácej pôde,“ prezradil natešený Buemi. Je to niečo, čo v súvislosti so Švajčiarskom nepovedal 63 rokov žiadny profesionálny okruhový pretekár. Atmosféra pretekov v uliciach s podporou domácich fanúšikov je niečo, čo som zatiaľ nezažil. Splní sa mi jeden zo snov. Nedokážem dostatočne vyjadriť svoju vďaku všetkým stranám, ktoré sa pričinili o návrat pretekov do Švajčiarska.“

Preteky v Zürichu sú naplánované na 10. júna a podoba okruhu sľubuje atraktívne možnosti na predbiehanie či nepredvídateľné pretekárske situácie.