Otváracie preteky sezóny poznačila nehoda medzi Birdom a Lynnom, pilot Mahindry dostal trest (Video)

foto: Formula E

Sam Bird má za sebou úvodné preteky vo farbách Jaguaru, ktoré si ale istotne predstavoval inak. Brit sa v pretekoch posúval dopredu, ale jeho ťaženie sa skončilo predčasne.

Bird bojoval v prvej polovici Rijád E-Prix o šieste miesto s Alexom Lynnom z Mahindry. Obaja sa dostali vedľa seba, ale Lynn svojmu súperovi „zavrel dvere“ a pokazil preteky sebe aj svojmu súperovi. Obaja skončili s rozbitými autami.

 

Komisári Lynna za incident potrestali a v dnešných druhých nočných pretekoch sa na štarte posunie o tri miesta dozadu. Podľa komisárov Lynn nenechal dostatok miesta súperovi a počas defenzívy zmenil dvakrát smer jazdy.

Bird bol po vypadnutí zjavne rozčarovaný a pre Motorsport.com povedal: „Samozrejme, že mi nenechal dostatok miesta. Preto sme havarovali. Z mojej strany to bol hotový manéver. Už som tam videl predbiehať veľa ľudí. Potrebujete iba niekoho, kto vám to umožní, ale Alex mi to umožniť nechcel. Komisári to vidia rovnako ako ja. Takže nemusím príliš pokračovať. Hľadím na pozitíva. Boli sme veľmi rýchli. Ideme ďalej.“

Lynn pre rovnaký zdroj reagoval takto: „Nie, nemám k tomu v skutočnosti čo povedať. Škoda, že sa to skončilo takto. Nechcem sa k tomu vyjadrovať. Už sa teším na sobotu.“

Prvé nočné preteky Formuly E priniesli drámu a premiérový triumf de Vriesa! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *