Ovplyvní odchod Audi stratégiu Porsche – druhého zástupcu Volkswagenu vo Formule E?

foto: Formula E

Audi len včera ohlásilo odchod z Formuly E po nadchádzajúcej sezóne a už sa objavujú tipy, kto by mohol nemeckého konštruktéra nahradiť. Zatiaľ však nevieme nič konkrétne.

Včera večer sa zakladateľ a predseda šampionátu Alejandro Agag prostredníctvom sociálnych médií poďakoval značke za jej oddanosť šampionátu a upokojil situáciu vyhlásením, že sa v podstate nič nedeje. Zároveň prezradil, že meno „náhradníka“ by sme mali spoznať už čoskoro. Obavy z odchodu Audi nemá ani jeho zástupca Alberto Longo, ktorý vyzdvihol veľký záujem potenciálnych tímov.

Ako vo väčšine oblastí, aj v motošporte ide o zisky a dlhodobú stratégiu. Audi sa rozhodlo pre odchod a v budúcnosti ho uvidíme v Rely Dakar. Tam bude, mimochodom, používať pohonné jednotky a meniče z aktuálneho vozidla Formuly E.

POTVRDENÉ: Audi po sezóne opustí Formulu E!

Šéf tímu Audi vo Formule E Allan McNish pre The Race povedal, že aj keď je Audi súčasťou rovnakého koncernu ako konkurenčné Porsche, stratégie oboch značiek môžu byť odlišné. „Sme súčasťou skupiny Volkswagen, ale nemôžeme komentovať kroky Porsche a platí to aj opačne. Toto je stratégia Audi, konkrétne športového oddelenia. A z tohto pohľadu nie je nevyhnutné pýtať sa, či tu Porsche zostane. Ide o stratégiu Audi.“

Formula E včera reagovala vyhlásením, podľa ktorého sa neobáva, že by bola pri nástupe vozidiel tretej generácie v sezóne 2022/2023 núdza o záujemcov. Šampionát má momentálne miesto pre dvanásť tímov, odchodom Audi sa jedno miesto uvoľní. „Je jasné, že nie je naším záujmom a ani záujmom Formuly E, aby bolo na štartovom rošte jedenásť tímov. Z tohto pohľadu je pre nás ale veľmi dôležité, že chceme pokračovať a rásť. Takže presne o tomto bode diskutujeme,“ pokračuje McNish, ktorý priznal, že vlaňajšia sezóna nebola pre značku príliš dobrá.

Audi ustúpilo z pozícií a skončil až šieste. „Všetci sa pohybujeme v motošporte dostatočne dlho. Vlaňajšia sezóna nebola takou, počas ktorej by sme splnili všetky naše ciele,“ dodal Škót, ktorý bude v poslednej sezóne Audi vo Formule E šéfovať bývalému šampiónovi Lucasovi di Grassimu a trojnásobnému šampiónovi DTM Renému Rastovi.

Formula E reaguje na odchod Audi: Prídu noví konštruktéri, záujem je veľký

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *