Pandémia by mohla urýchliť prechod k elektromobilite, myslí si šéf tímu Virgin

Sylvain Filippi
foto: Formula E

Súčasná pandémia koronavírusu má vplyv na všetky možné oblasti spoločenského života, vrátane motoršportu. Netrpezlivo očakávame reštart sezóny, ktorý je zatiaľ v nedohľadne.

Zakladateľ Formuly E Alejandro Agag i bývalý šampión Lucas di Grassi upozorňujú na to, že okrem koronavírusu je potrebné myslieť aj na klimatické zmeny. Teraz sa k nim pridáva šéf tímu Virgin Sylvain Filippi, ktorý v podcaste britského tímu poskytol vlastný pohľad na vec. „Ak sa vrátime pred celú túto situáciu a pozrieme sa na to inak, tak je tu veľká príležitosť.“

„Výhoda elektromobilov spočíva v tom, že znižujú znečistenie ovzdušia na miestach, kde býva množstvo ľudí, teda v centrách miest. Kým to nezažijete, tak vás to priamo nezasahuje. Ale príchodom pandémie to tu máme z prvej ruky,“ pokračuje šéf zákazníckeho tímu Audi.

„Žijem veľmi blízko Londýna a rozdiel je neuveriteľný. V priebehu niekoľkých týždňov znečistenie ovzdušia kleslo o 80 až 90 percent. Ukazuje to, že nemusíme zastaviť aktivitu ľudí, aby sme napravili planétu. Všetko, čo z hľadiska znečistenia musíme urobiť, je prepnúť čo najskôr na elektrické vozidlá. Dúfam, že táto pandémia zmení vnímanie a urýchli prechod k elektrickým autám a čistej energii,“ dodáva Filippi.

COVID-19 nás pripraví na boj proti klimatickým zmenám, tvrdí Alejandro Agag

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *