Pandémia mení kalendár od základov, aktuálna sezóna by mohla vyvrcholiť ázijskou šnúrou pretekov

Soul
foto: Formula E

Formula E zvažuje potenciálne zaradenie ázijských pretekov do kalendára v priebehu augusta a septembra. Informuje o tom The-Race.com s tým, že takýto scenár by prichádzal do úvahy v tom prípade, keby sa preteky v Berlíne a New Yorku nemohli uskutočniť.

V uplynulých dňoch sa objavili viaceré správy o tom, že zrušené preteky v čínskom San-ja, premiérové E-Prix v juhokórejskom Soule a indonézskej Jakarte, by mohli prebehnúť od augusta do septembra a ukončiť aktuálnu sezónu. Je to len jedna z viacerých možností, ale podľa uvedeného zdroja na nej vedenie šampionátu pracuje.

Podľa predbežných plánov by sa preteky v Berlíne, New Yorku a Londýne mali uskutočniť, lenže situácia súvisiaca s pandémiou sa mení zo dňa na deň. Dejiská pretekov v New Yorku a Londýne sa zmenili na dočasné nemocnice a tak sú tieto podujatia vážne ohrozené. Situáciu by mohla paradoxne zachrániť Ázia, pretože ak by boli podmienky vhodné na cestovanie, do úvahy by prichádzala San-ja E-Prix na konci augusta, preteky v Soule v prvú septembrovú sobotu.

S Jakartou je to komplikovanejšie a zatiaľ je len malá šanca na usporiadanie pretekov v Indonézii v rámci tejto sezóny. Pravdepodobnejší je ich presun do budúcej edície. Tieto tri možnosti boli predostreté tímom na ďalšiu diskusiu, následne sa o nich bude rokovať na Svetovej motoristickej rade, ktorá je naplánovaná na jún.

Formula E by chcela dodržať plány a od novej sezóny nasadiť vozidlo Gen2 Evo

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *