Paríž prinesie výmenu pilotov, Mike Conway strieda Loica Duvala

Loic Duval

Mike Conway nahradí Loica Duvala v tíme Faraday Future Dragon Racing počas májovej Paríž ePrix. Informuje o tom Autosport, ktorý upozorňuje, že k oficiálnemu potvrdeniu by malo dôjsť v priebehu tohto týždňa.

Duval má v čase parížskych pretekov povinnosti s tímom Audi v DTM na okruhu Lausitzring. Preto dostane šancu pilot WEC a niekdajší jazdec elektrickej série Conway, ktorý bol počas minulej sezóny jazdcom tímu Venturi. Po angažovaní Mara Engela sa však musel britský pretekár porúčať. Conway testoval pre FF Dragon Racing v roku 2014, ešte pred štartom celého šampionátu.

„Predtým som s tímom spolupracoval a minulý rok v sérii som si užil. Nevedel som sa dočkať návratu do Formuly E a táto dohoda je pre mňa dobrá. Paríž ponúka trať, ktorá sa mi páči. Minulý rok som tam bol rýchly. Bez testovania je to pre mňa trochu náročné, keďže auto je nové. Sú tam však aj isté elementy, ktoré sú mi dobre známe,“ prezradil Conway pre Autosport.

Rodák z londýnskeho predmestia priznal, že by sa chcel vo Formule E výraznejšie udomácniť. „Chcem tam pokračovať aj po Paríži a počas celej budúcej sezóny. Program popri Formule E by bol ideálny, ale vyžaduje si to niekoľko ďalších krokov. V tejto chvíli som zvedavý, ako sa to vyvinie. Ale áno, chcem sa tam vrátiť,“ dodal 33-ročný jazdec, ktorého najlepším výsledkom je ôsme miesto z Berlína.

Zdroj: Autosport.com, foto: Sam Bloxham (LAT)