Paríž zostane súčasťou kalendára minimálne do roku 2022

foto: © FIA Formula E

Formula E zostane v Paríži aj počas ďalších troch sezón po tom, čo predstavitelia elektrickej série a vedenie mesta podpísali nový kontrakt. Francúzska metropola tak zostane súčasťou kalendára minimálne do sezóny 2021/2022.

Už tento mesiac je na programe v poradí štvrtá Paríž E-Prix. Nová zmluva začne platiť až po jej skončení. Premiérové preteky v sezóne 2015/2016 vyhral Lucas di Grassi na Audi. O rok neskôr zvíťazil Sébastien Buemi ešte vo farbách Renaultu. Vlani sa z víťazstva tešil obhajca titulu Jean-Éric Vergne na TECHEETAH.

„Na našom poslednom stretnutí sme sa rozhodli predĺžiť našu zmluvu o ďalšie tri roky. S tohtoročnou tak máme istotu ďalších štyroch E-Prix v Paríži. Sú to skutočne skvelé novinky. Rád by som sa poďakoval starostke Anne Hidalgovej, celému parížskemu tímu a všetkým departmentom Francúzska, ktoré nám veľmi pomáhajú. Všetci prispievajú k tomu, aby boli preteky úspešné,“ povedal na tlačovej konferencii šéf šampionátu Alejandro Agag.

Predĺženie zmluvy s Parížom nie je vnímané celospoločensky pozitívne. Ozývajú sa kritické hlasy, ktoré poukazujú na úroveň hlučnosti a celkového zásahu do chodu mesta. Okrem toho musia organizátori myslieť aj na hrozbu súvisiacu s protestmi, ktoré sa v poslednom období v Paríži rozmohli.