Pascal Wehrlein skritizoval Lucasa di Grassiho za súboj v Mexiku

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Nováčik Pascal Wehrlein z Mahindry skritizoval víťaza pretekov v Mexiku Lucasa di Grassiho z Audi za súboj v poslednom kole. Nemec sa musel v posledných chvíľach urputne brániť pred agresívnymi útokmi di Grassiho, ktorý mal v závere k dispozícii viac energie.

Podľa Wehrleina bol jeho súper v tretej zákrute posledného kola príliš agresívny, kvôli čomu si musel skrátiť šikanu. Pre e-racing365 povedal: „On takto jazdí. Používal ma ako brzdu a ja som musel tentoraz ísť rovno. Lenže komisári sa rozhodli, že mi dajú päťsekundovú penalizáciu, s čím nesúhlasím, pretože som nezískal výhodu. Musel som si ju skrátiť, pretože som nemal kam inam ísť a došlo ku kontaktu. Keď som išiel rovno, spomalil som a o zákrutu neskôr bol už za mnou. Opäť nalepený na mojom chvoste ma tlačil do zákruty. Ale musíme to akceptovať.“

Nováčik má za sebou ešte len tri podujatia Formuly E, ale s di Grassim sa už viackrát stretol v tvrdých súbojoch, za ktoré neboli udelené žiadne tresty. Zdá sa, že v rámci šampionátu vzniká nová dvojica rivalov. „Všetko, čo môžem povedať, je, že v troch pretekoch som už cítil voči nemu všeličo. V Marrákeši do mňa narazil zozadu, bez trestu. V Santiagu narazil do niekoho počas žltých vlajok na celom okruhu a teraz tu bol opäť kontakt. Takže neviem čo mám ešte povedať,“ dodal piaty muž priebežného poradia.

Pozrite si celý súboj: