Pedro de la Rosa sa stal športovým a technickým poradcom stajne TECHEETAH

foto: TECHEETAH

Niekdajší pretekár F1 Pedro de la Rosa sa stal novým športovým a  technickým poradcom stajne TECHEETAH, ktorá momentálne okupuje prvé miesto v hodnotení tímov.

„Som skutočne nadšený. Tím mal skvelý štart do sezóny a momentálne vedie v oboch hodnoteniach. Aj napriek tomu je to niekoľko oblastí, ktoré potrebujú zlepšenie. Ako stajňa nikdy nepodceňujeme protivníkov a výzvy, ktoré sú pred nami. Teším sa, že svoje skúsenosti a technickú expertízu ponúknem TECHEETAH a pomôžem tímu zotrvať na vrchole tohto šampionátu. Moja práca sa začne od pretekov v Ríme,“ prezradil Španiel.

„Formula E je veľkým a relevantným prídavkom k medzinárodnému motoršportu. Nedávne predstavenie vozidla druhej generácie v Ženeve dokazuje pokrok v inováciách pohonných jednotiek. Toto je pre cesty relevantnejšie než čokoľvek iné. Formula E má veľmi dôležitú úlohu v budúcom vývoji mobility,“ myslí si de la Rosa.

Príchod skúsenej persóny okomentoval aj šéf TECHEETAH Ivan Yim. „Sme radi, že môžeme na palube privítať Pedra. Prináša so sebou cenné skúsenosti a jeho účasť znamená ďalší krok smerom k strategickému postaveniu v šampionáte. Chceme sa uistiť, že náš tím bude mať čo najlepšiu šancu uspieť. Pedro bude zohrávať kľúčovú rolu. V poslednom období sme spravili niekoľko veľkých krokov nielen na trati, ale aj mimo nej. V pravý čas oznámime aj niekoľko komerčných noviniek.“