Piloti Audi sa na preteky v Marakéši pripravovali v simulátore

Daniel Abt
foto: Audi

V marockom Marakéši sa v rámci tretích pretekov sezóny predstaví aj dvojica pilotov stajne Audi. Obhajca titulu Lucas di Grassi a jeho kolega Daniel Abt sa na africké podujatie pripravovali v simulátore.

Dvojica jazdcov nemeckej stajne strávila v centrále Audi Sport v Neuburgu celý deň. Piloti využívali simulátor, ktorý tvorí šasi Formuly E obklopené monitormi s 360-stupňovým rozhľadom. Súčasťou vybavenia boli aj slúchadlá a mikrofóny. Jazdci si vyskúšali kvalifikačný i pretekársky mód.

„Intenzívne tréningy sú kľúčové k úspechu, pretože simulácia je veľmi realistická. My, piloti, máme príležitosť spoznať trať a vyskúšať si viacero jazdeckých stôp bez akejkoľvek časovej straty. Ide o zábavu, ale aj o prácu, pretože aj v tomto vianočnom období je potrebná vysoká koncentrácia,“ prezradil Daniel Abt.

Proces práce v simulátore priblížil aj líder projektu Audi pre Formulu E Tristan Summerscale: „Počas tohto času naši inžinieri získavajú množstvo dôležitých dát, optimalizujú energetický manažment, testujú rôzne verzie softvéru a simulujú tok procesov prebiehajúcich počas pretekárskeho dňa. Po príchode na trať sme tak dobre pripravení a sme schopní rýchlo odpovedať na nové situácie s väčšou flexibilitou, rýchlosťou a ľahkosťou.“