Piloti BMW môžu proti sebe bojovať aj napriek vzájomnej kolízii v Maroku

Alexander Sims a António Félix da Costa
foto: © FIA Formula E

Piloti tímu BMW António Félix da Costa a Alexander Sims majú povolené proti sebe bojovať aj napriek nedávnej kolízii, ktorá ich pravdepodobne pripravila o dvojité víťazstvo v Marrákeši.

Po spomínanej nehode si sypal popol na hlavu da Costa, ktorý jazdil na čele a prekvapil ho útok druhého Simsa. Po kontakte sa preteky pre da Costu skončili a Sims prišiel do cieľa na štvrtom mieste. Tím si celú záležitosť prebral a podľa slov šéfa tímu prijal opatrenia, aby sa niečo podobné v budúcnosti neopakovalo.

Návrat ku kolízii v Maroku:

S druhým miestom by som bol spokojný, priznal zlomený da Costa z BMW

„Môžu proti sebe bojovať, ale musia sa navzájom rešpektovať,“ povedal pre Autosport Roger Griffiths. „Nemáme žiadne tímové pokyny. Ľudia hovorili o situácii, keď António na začiatku pretekov predbehol Alexandra. Mysleli si, že je to tímová réžia. Ale o nič také tam nešlo. Bohužiaľ, na konci pretekov sme to nezvládli, ale keby sa tento incident nestal, tak by sme boli zrejme na najvyššom pódiovom stupienku. Mohli sme vidieť, čo sa tam deje a mohli sme celý proces riadiť. Nechali sme to však v ich rukách.“

„Keď si to prehrávate v mysli, tak premýšľate o všetkých možných pokynoch, ktoré ste mali vykonať. Situácii sme porozumeli, chápeme, čo sa stalo, a už sa to nebude opakovať. Prediskutovali sme to z každého pohľadu. Mnoho času sme strávili s jazdcami a hovorili sme o neporušení zlatého pravidla – nikdy nenabúraj do svojho tímového kolegu. Pohli sme sa a to je tá najdôležitejšia vec. Naučili sme sa vďaka tomu veľmi veľa a v tíme nie je žiadna nepriateľská nálada,“ prezradil jeden z lídrov tímu.

Griffiths odpovedal aj na otázku, čo by jeho stajňa spravila, keby sa podobný incident opakoval. „O všetkom sme spolu hovorili – čo je správne a čo nie, kde na trati sa nachádzajú miesta citlivé na predbiehanie. Nejde však o tímovú réžiu. Je to len o uistení, že tím získa čo najvyšší počet bodov.“