Piloti BMW veria, že v poslednej sezóne pred odchodom budú môcť bojovať o titul

Maximilian Günther
foto: Formula E

Jazdci BMW Maximilian Günther a Jake Dennis sú presvedčení, že nemecký konštruktér môže pred svojím odchodom zo série zabojovať o titul. Obaja to prezradili v rozhovore pre Motorsport.com.

BMW odštartovalo vlaňajšiu sezónu víťazstvom v Rijáde, na ktoré nadviazalo triumfom v Santiagu. Pred berlínskym finále to vyzeralo sľubne, ale záver ročníka stajni vôbec nevyšiel a prišiel výrazný prepad vo výsledkovej listine. Z troch vlaňajších víťazstiev BMW sa o dve postaral Günther, ktorý by rád nadviazal na tieto úspechy.

„Myslím si, že od augusta sme až doteraz všetko poriadne zanalyzovali, oblasti, v ktorých sa potrebujeme zlepšiť, na ktorých musíme pracovať. Podľa mňa sme pred sezónou odviedli dobrú prácu, veľmi dobrý vývoj a spravili sme správne rozhodnutia. Myslím si, že máme skutočne dobrý balík,“ zhodnotil mladý Nemec.

Günther je stále mladým pilotom, čo si uvedomuje. „Ako jazdec ešte stále rastiem, vždy sa snažím zdokonaľovať. Zdá sa mi, že máme všetko potrebné k boju o titul, čo je, prirodzene, naším cieľom. Na druhej strane, vieme, aká náročná je Formula E, aká veľká je súťaž a že nič nemáte isté. Musíme sa sústrediť, aby sme zo seba dostali maximum. Iba vtedy budeme mať šancu.“

PODCAST: O dva týždne štartuje nová sezóna Formuly E, prvá so štatútom majstrovstiev sveta!

Nováčik Dennis nahradil v BMW Alexandra Simsa, ktorý prestúpil do Mahindry. Brit verí, že jeho tím bude môcť bojovať o vrchné priečky. „Nevidím dôvod, prečo by to tak nemohlo byť. Vlaňajší balík sme vylepšili. Takže si myslím, že auto bude podávať dobré výkony. Závisí to aj na tom, koľko výkonu prinesú na stôl DS TECHEETAH, Jaguar, Mercedes a Audi.“

„Budú tu aj nové pohonné jednotky, nové aktualizácie ako v prípade DS TECHEETAH v apríli, to isté platí pre Nissan. Naozaj to záleží na tom, aké vylepšenia prinesú oni. Myslím si, že sme vo veľmi dobrej pozícii, aby sme mohli bojovať o pódiá a víťazstvá, ak pôjde všetko dobre. To, kde sa nachádzame, uvidíme až keď príde na rad kvalifikácia a preteky,“ dodal Brit.

BMW po nadchádzajúcej sezóne opustí Formulu E, rovnako ako ďalší nemecký konštruktér – Audi.

Jake Dennis
foto: BMW AG

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *