Piloti podporujú náhradné preteky na upravenej trati vo Valencii

foto: Formula E

Len včera sme sa dozvedeli, že Valencia s veľkou pravdepodobnosťou nahradí odložené či zrušené preteky novej sezóny. Okruh Ricarda Torma by mal privítať Formulu E ešte na jar.

Ako informuje The Race, viacerí jazdci podporujú rozhodnutie šampionátu pretekať na permanentnom okruhu. Ten by však mal byť upravený a prispôsobený požiadavkám elektrického šampionátu.

„Nie je to ideálna situácia, ale pozitívne je, že Valencia má mnoho voľných termínov. Podľa mňa je dôležité zachovať element Formuly E s obrubníkmi a podobne. A myslím si, že je tam na to priestor. Niektoré zákruty by mohli prejsť zmenami polomerov. Hlavná rovinka bude možno vynechaná. Terajšia podoba okruhu by neponúkla dostatok zábavy a problémom by bola aj energia, ktorej spotreba by bola privysoká,“ povedal pilot NIO 333, Tom Blomqvist.

Formula E má náhradu za odložené či zrušené preteky, unikátny okruh vo Valencii

Niekdajší šampión v službách Audi, Lucas di Grassi, považuje valencijské riešenie za veľmi dôležité pre novú sezónu. „Podľa mňa bude tento rok pre podujatia celkovo veľmi náročný. Opäť tu budú reštrikcie a množstvo ťažkostí s hostením podujatí, minimálne do júla. Formula E má najlepšie kapacity na prijímanie rozhodnutí, ktoré sú z hľadiska dokončenia sezóny efektívne.“

„Nemyslím si, že šesť pretekov na jednom mieste, ako vlani na letisku Tempelhof, predstavuje  najlepšie možné riešenie. Išlo o jednorazovú záležitosť, ale opäť budeme čeliť ťažkostiam, aby sme tento rok mohli jazdiť. Bude to znovu akýsi prispôsobený šampionát,“ dodal skúsený Brazílčan.

Jeho podstatne mladší krajan Sérgio Sette Câmara zažije v službách Dragonu kompletnú sezónu. „Samozrejme, sú to nezvyčajné časy. Je omnoho jednoduchšie zaviesť bezpečnostné protokoly a fungovať v uzavretom prostredí ako Berlín či Valencia. Určite by som uprednostnil preteky na pôvodných tratiach Formuly E, ale stále je to lepšie, ako keby sme nejazdili vôbec.“

Novú sezónu, prvú so štatútom majstrovstiev sveta, otvoria prvé nočné dvojité preteky v saudskoarabskom Rijáde.

POTVRDENÉ: Nová sezóna odštartuje koncom februára nočnými pretekmi v Rijáde

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *