Piloti Porsche upozorňujú na možný slabší vstup do Formuly E

foto: Porsche AG

Stajňa Porsche sa pripravuje na svoju premiérovú sezónu vo Formule E a len nedávno predstavila monopost 99X Electric. Pilotmi stajne, ktorej oficiálny názov znie TAG Heuer Porsche, sú André Lotterer a Neel Jani.

Práve druhý menovaný Švajčiar pred novembrovým štartom ročníka upozorňuje svojich kolegov, aby sa v prípade pomalšieho rozbehu a slabších výsledkov neunáhlili a nerobili neprimerané zmeny. Formula E je jeden z najnevyspytateľnejších šampionátov vo svete motoršportu a tak je úplne možné, že sa ambície tímov nemusia naplniť.

Jani pre Autosport povedal: „Formula 1 je predvídateľná. Sú tam tri tímy, ktoré vyhrávajú, mimo pretekov, aké sme videli v Hockenheime, kde sa počasie postaralo o chaos. Tu je to nepredvídateľné. Mitch Evans jedny preteky vyhral a v ďalších skončil devätnásty. Nestalo sa to preto, lebo jazdil zle alebo mal zlý deň. Je to proste Formula E. A práve na to narážam. Musíme sa uistiť, že nebudeme blázniť, keď náš štart náhodou nebude dobrý. Potrebujeme vedieť, v čom sme silní a v čom slabí. Vlani bol dobrým príkladom tím HWA, ktorý sa aj napriek tomu, že to bol v podstate továrenský tím Mercedes trápil.“

Lotterer rovnako pre Autosport povedal, že v elektrickom kolotoči nič nemáte isté. „Porsche si uvedomuje, že Formula E je veľmi náročný šampionát a že je veľmi náročné v ňom uspieť. Okno, v ktorom môžeme dosahovať rozdiely, je veľmi malé. V rámci neho však môže dochádzať k mnohým veciam. Nehľadiac na rozsah našich zdrojov, bude chvíľu trvať, kým vyriešime všetky problémy. Učiť sa budeme až na trati. Je to určite výzva, ale som optimistický. Prichádzam vyhrávať.“

Skúsený Nemec si do nového tímu priviedol aj svojho inžiniera. Fabrice Roussel s ním spolupracoval v DS TECHEETAH a teraz bude ich kooperácia pokračovať v továrenskej stajni Porsche. Roussel by sa mal u svojho nového zamestnávateľa hlásiť ešte počas septembra.