Piloti sa obávajú úmyselných kontaktov, druhé auto už k dispozícii mať nebudú

foto: © FIA Formula E

Pilot Audi Daniel Abt nadviazal na slová úradujúceho šampióna Jeana-Érica Vergna, ktorý pred časom vyjadril obavu z kontaktov na začiatku pretekov. Tie môžu znamenať koniec jazdca na podujatí.

Francúz pred časom upozorňoval na to, že okrem nového vozidla či nového formátu pretekov sa obáva aj kolízií, ktoré môžu niektorí piloti využiť zámerne vo svoj prospech.

Mohlo by vás zaujímať:

Obhajca titulu Vergne o hľadaní favoritov: Je to strata času

Jeho súper Abt pred štartom sezóny upozornil na jemné a náchylné šasi, ktoré sa pri rušnom dianí na trati môže ľahko poškodiť. „V minulej sezóne sme videli množstvo kontaktov. Uvidíme, ako to bude, keď vojdeme do úzkych vláseniek v otváracích kolách. Existuje tam hrozba, že by nám niekto zozadu mohol ľahko poškodiť difúzor. Myslím si, že si to každý musí uvedomiť. Snáď bude na trati dostatok rešpektu aspoň kvôli bezpečnosti,“ povedal Nemec pre e-racing365.

V prvých štyroch sezónach mali jazdci k dispozícii dve autá, teraz sa výmeny vozidiel z diania vytratia. Pilot Audi doplatil na kontakt v simulovaných pretekoch počas predsezónnych testov vo Valencii. Jazdci budú musieť dávať na auto pozor aj v tréningoch a kvalifikáciách.

„Ak havarujete pred pretekmi, už nemáte k dispozícii druhé auto a váš víkend môže byť výrazne poznačený akýmkoľvek incidentom. Bol som prekvapený, pretože vo Valencii sa mi okrem nosa pri havárii nič nezničilo. Všetko bolo na svojom mieste. Myslím si, že toto auto je silnejšie ako predošlé. Bude to ale rovnaké, pretože, keď nabúrate, prídete o isté diely, a potom to bude náročné,“ dodal Abt.

foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel