Piloti: Štart v Berne mohol byť umiestnený na kopci

foto: © FIA Formula E

Niektorí piloti Formuly E si po minulotýždňových pretekoch v Berne myslia, že do budúcna by bolo dobré zvážiť nové miesto pre štart. Sobotná Swiss E-Prix priniesla hromadnú kolíziu, ktorá zapríčinila červené vlajky a 45-minútovú neplánovanú prestávku, ktorú ukončil následný reštart. Informuje o tom e-racing365.

„Myslím si, že je to skvelá trať, naozaj dobrá. Užil som si ju,“ prezradil Sam Bird z Virginu. „Ale potrebujeme nájsť lepšie miesto pre štart. Aj keby sa to podobalo na konfiguráciu iného okruhu. Nemôžete očakávať, že autá s chladnými pneumatikami a brzdami vojdú do takej úzkej šikany. To sa jednoducho nestane. Je to ako keby Formula 1 štartovala v Monaku v časti kasína.“

„Kde inde by sme mali začať? Nie, naozaj, kde? Možno by to mohlo byť na kopci smerom k šiestej zákrute. Myslím si, že by to bolo lepšie miesto. Je lepšie vchádzať najprv do rýchlej zákruty, ktorá vás trochu vyfiltruje než do pomalej. Viem však, že je to pre organizátorov v týchto mestách veľmi zložité,“ dodal Brit.

Návrat k pretekom v Berne:

Vergne v Berne krvopotne ubránil prvé miesto a kráča za druhým titulom

Niekdajší šampión Lucas di Grassi z Audi prezradil, že sa o tejto veci rozprával s vedením pretekov. „Zodvihol som ruku a opýtal som sa, či to bola jediná dostupná možnosť. Myslím, že odpoveď znela – áno. Ak je už raz niečo dané, tak sa to, samozrejme, veľmi ťažko mení. Tu to však bolo s určovaním optimálneho miesta veľmi náročné. Ja by som vybral kopec pred šiestou zákrutou. Autá by mali čas na zoradenie sa za sebou a bol by to o čosi jednoduchší štart bez vyvolania nehody.“

Piloti sa zrejme do Bernu tak skoro nevrátia. Predbežný budúcoročný kalendár zatiaľ nepočíta s pretekmi vo Švajčiarsku. V súvislosti s ďalšími rokmi sa hovorí o prípadnom návrate do Zürichu a o možných pretekoch v Ženeve.

TIP: Sledujte nás na Instagrame