André Lotterer

Dátum narodenia: 19. november 1981
Miesto narodenia: Duisburg, Západné Nemecko

André Lotterer má bohaté skúsenosti so svetovým motoršportom. Jeho prvý úspech prišiel už na konci minulého milénia, keď triumfoval v sériách Formula BMW Junior a Formula BMW ADAC. Z celkového triumfu sa tešil aj v japonskej sérii Formula Nippon, k čomu pridal aj dve strieborné a tri bronzové miesta v konečnom hodnotení. V kategórii Super GT získal dva tituly a za zmienku stoja aj jeho tri triumfy v 24-hodinových pretekoch Le Mans. K tomu pridal jedno druhé a jedno tretie miesto. V šampionáte WEC triumfoval ešte v roku 2012, takisto vo farbách Audi. Na konte má aj jeden štart v F1, Veľkú cenu Belgicka však v roku 2014 nedokončil.

Formula E

2017/2018 – TECHEETAH

André Lotterer sa pred štvrtou edíciou Formule E dohodol na spolupráci s tímom TECHEETAH, kde nahradil Stéphana Sarrazina. Počas ročníka dosiahol niekoľko výborných výsledkov. Vrcholom bolo druhé miesto v Čile. Aj vďaka jeho výkonom stajňa TECHEETAH až do posledných pretekov bojovala o tímový titul, napokon neúspešne.

2018/2019 – DS TECHEETAH

Nemecký pilot bol vo svojej druhej sezóne vo Formule E stabilnou súčasťou boja o špicu. Jeho maximom boli dve druhé miesta v Ríme a Paríži. Takmer do konca sezóny bol reálne v hre o titul. Výraznou mierou prispel k prvému tímovému titulu pre DS TECHEETAH.

2019/2020 – TAG Heuer Porsche

Krátko po konci piatej sezóny sa dohodol na prestupe do továrenského tímu Porsche. S nováčikovským tímom dokázal dosiahnuť kvalitné výsledky, ktoré sa však striedali s výraznými prepadmi. Dvakrát sa dokázal postaviť na pódium a do tretice zopakoval konečné ôsme miesto. Pravda, s Porsche to mal omnoho náročnejšie ako v predchádzajúcich sezónach.

2020/2021 – TAG Heuer Porsche

Pre skúseného Nemca to bola jasne najhoršia sezóna vo Formule E. Po troch ôsmych miestach skončil až sedemnásty. Jeho najlepším výsledkom bolo druhé miesto vo Valencii. Počas sezóny predviedol niekoľko veľkých chýb a bol častým účastníkom incidentov.