Portugalsko - vlajkaDátum narodenia: 31. august 1991
Miesto narodenia: Lisabon, Portugalsko
Bydlisko: Portugalsko
Záujmy: motokáry, fitnes, motokros

António Félix da Costa je považovaný za jedného z najlepších mladých pretekárov budúcej generácie. Jeho predošlá kariéra sa začala v motokárach v roku 2000. O šesť sezón neskôr vyhral portugalský šampionát, keď triumfoval vo všetkých desiatich pretekoch. Ďalším veľkým úspechom je zisk titulu vicemajstra v motokárovej Svetovej sérii. K tomu pripojil portugalský pilot aj tretie miesto v sérii Italian Open Championship.

V roku 2008 sa da Costa dostal do pretekárskeho vozidla v sérii Formula Renault 2.0, kde vyhral severoeurópsky šampionát v roku 2009. Následne smerovali jeho kroky do súťaže Formula 3 a neskôr do Svetovej série Renault 3.5. V roku 2010 sa stal najmladším Portugalcom, ktorý jazdil a testoval monopost F1. Konkrétne išlo o vozidlo Force Indie. Da Costa sa predstavil na trati v Abú Zabí a celkovo obsadil pôsobivé tretie miesto.

Prelomovou sezónou bol ročník 2012, keď vyhral prestížnu Veľkú cenu Macaa v sérii Formula 3 a ocitol sa na zozname vedľa mien ako Ayrton Senna a Michael Schumacher. Celkovo obsadil v GP3 tretiu pozíciu a vo Svetovej sérii Renaultu skončil na konečnom štvrtom mieste, keď v rovnakom počte pretekov triumfoval. V tom istom roku sa pripojil k juniorskému programu Red Bullu a vo farbách rakúskej stajne absolvoval testy mladých pilotov, ktoré sa opäť konali v Abú Zabí.

V roku 2013 da Costa len tesne neobhájil svoj predošlý triumf v Macau, keď skončil na druhom mieste. Vo Svetovej sérii Renaultu skončil celkovo tretí a na okruhu Silverstone sa opäť vo farbách Red Bullu zúčastnil testov mladých pilotov F1. V tomto roku pokračuje v práci s Red Bullom, rovnako súťaží v sérii DTM, kde háji záujmy BMW. Jeho ďalšie pôsobenie sa spája s rodiacou sa sériou Formula E a tímom Amlin Aguri.

Formula E

2014/2015 – Amlin Aguri

V premiérovej sezóne Formuly E absolvoval da Costa osem pretekov. Nazbieral v nich 51 bodov a obsadil konečnú ôsmu pozíciu. Portugalský pilot zažiaril v argentínskom Buenos Aires, kde sa radoval zo svojho jediného triumfu.

2015/2016 – Team Aguri

V druhom ročníku elektrickej série absolvoval portugalský pilot deväť pretekov. Najmä vinou slabého auta nazbieral iba 28 bodoval, čo mu v konečnom hodnotení stačilo na trinástu pozíciu.

2016/2017 – MS Amlin Andretti

Tretia sezóna portugalského pilota v FE bola od začiatku jeho pôsobenia najmenej úspešná. V úvodných pretekoch skončil da Costa na piatom mieste. Boli to však jediné body v celej sezóne. Aj preto skončil na konečnom dvadsiatom mieste.

2017/2018 – MS&AD Andretti

Štvrtý ročník priniesol veľkú mizériu nielen pre da Costu, ale pre celý tím Andretti. Portugalčan bodoval len v štyroch pretekoch, čo ho v konečnom hodnotení vynieslo len na pätnáste miesto.

2018/2019 – BMW i Andretti Motorsport

Piata sezóna priniesla Portugalčanovi vytúžený konkurencieschopný monopost, čo sa prejavilo hneď od začiatku, keď da Costa triumfoval v otváracích pretekoch v Rijáde. Postaral sa tak o prvé víťazstvo pre BMW a to hneď v premiérových pretekoch. Na tento výkon však už nenadviazal. V Mexiku skončil druhý a zaznamenal ešte dve tretie miesta v San-ja a New Yorku. Tak či onak, bola to zatiaľ jeho najlepšia sezóna vo Formule E.