Nick Cassidy
Foto: Formula E

Dátum narodenia: 19. august 1994
Miesto narodenia: Auckland, Nový Zéland

Nick Cassidy po súťažení v motokárach prešiel v roku 2008 do jednosedadlových monopostov. Nasledujúce dva roky strávil v rôznych šampionátoch na území Nového Zélandu a neďalekej Austrálie. Je potrebné podotknúť, že sa mu darilo. V roku 2011 sa prvýkrát predstavil v sérii Toyota Racing Series a hneď pri svojom debute skončil celkovo druhý. V ďalších dvoch sezónach sa radoval z titulu a je jedným z najúspešnejších pretekárov tejto série.

Zaujímavé je aj jeho tretie miesto z Makaa v roku 2014. Ďalší úspech prišiel v roku 2015, keď získal titul v japonskej Formule 3. V nasledovných sezónach získal titul v Super GT, k čomu pridal aj dve druhé miesta v konečnom poradí. V roku 2018 sa stal vicešampiónom série Super Formula E a o rok neskôr sa tešil z celkového triumfu.

Prvý vážnejší kontakt s Formulou E zažil v rokoch 2019 a 2020, keď bol testovacím pilotom stajne Virgin. Absolvoval oficiálne nováčikovské testy a na okruhu v Marrákeši dosiahol absolútne najlepší čas, čo ho okamžite zaradilo na popredné miesta medzi kandidátmi na zisk stáleho miesta pretekára. Tento trend sa napokon aj potvrdil a Cassidy vo Virgine nahradil Sama Birda, ktorý pred sezónou 2021 prestúpil do Jaguaru.

Formula E

2021 – Envision Virgin Racing