jarno_trulli_passportTaliansko - vlajkaDátum narodenia: 13. júl 1974
Miesto narodenia: Pescara, Taliansko
Bydlisko: St. Moritz, Švajčiarsko
Záujmy: hudba, motokáry, fitnes, plávanie, tenis, cyklistika

Jarno Trulli je jedným z najskúsenejších pilotov v histórii Formuly 1. Talian bol známy najmä vďaka svojej rýchlosti v kvalifikáciách, obzvlášť po roku 2000, kedy mala kvalifikácia formát jediného ostrého kola. Trulli odštartoval jazdu na motokárach v mladom veku a vyhral množstvo titulov vrátane európskeho a severoamerického šampionátu a troch majstrovstiev Talianska.

Veľmi skoro prestúpil k jednosedadlovým monopostom a na svoje okolie zapôsobil v nemeckej Formule 3, kde získal titul s juniorským tímom Benettonu. V roku 1997 zamieril Trulli do Formuly 1, kde ho najala stajňa Minardi. Uprostred ročníka však prišiel prestup do tímu Prost, kde nahradil Oliviera Panisa.

Po skúsenostiach s Prostom a Jordanom skončil v Renaulte, v ktorom dosiahol svoje jediné víťazstvo v F1. Podarilo sa mu to v spletitých uliciach Monte Carla. Po niekoľkých rokoch v Toyote ukončil svoju kariéru v F1 v tíme Lotus.

Formula E

2014/2015 – Trulli

Jeden z najskúsenejších pilotov šampionátu nezažil vydarenú sezónu. Zažiaril iba v Uruguaji, kde obsadi štvrtú pozíciu. Celkovo nazbieral pätnásť bodov a obsadil dvadsiate miesto. Krátko pred štartom druhého ročníka elektrickej série sa Trulli rozhodol pre odchod z pretekárskeho kokpitu. Rozhodol sa, že sa bude venovať vedeniu svojho tímu.


Doterajšia kariéra v FE

sezónatímumiestnenie
2014/2015Trulli20. miesto


Štatistiky po sezóne 2014/2015

Počet ePrix: 11
Tituly: 0

Víťazstvá: 0
Pódiové umiestnenia: 0
Body: 15
Pole positions: 1
Najrýchlejšie kolá: 0
Debut v FE: Peking 2014/2015
Prvé víťazstvo: 
Najlepšie umiestnenie: 20. miesto (2014/2015)

Zdroj: FIA