Dátum narodenia: 10. máj 1977
Miesto narodenia: Mönchengladbach, Nemecko
Bydlisko: Nemecko
Záujmy: hudba, fitnes

Nick Heidfeld odštartoval svoju kariéru v motokárach už ako osemročný. Onedlho na to presedlal na jednosedadlové vozidlá v nemeckej sérii Formula Ford 1600. Vyhral osem pretekov z deviatich možných hneď vo svojej debutovej sezóne. V ďalšom roku dosiahol víťazstvo v nemeckom šampionáte International Formula Ford 1800.

Po jeho úspešných juniorských kategóriách Heidfeld postúpil do nemeckej Formuly 3 a súťaže International F3000. Titul získal v oboch šampionátoch ešte predtým ako zaznamenal svoju premiéru v F1 v tíme Prost GP.

V jeho druhej sezóne v kráľovskej sérii prestúpil do Sauberu, kde sa stal tímovým kolegom Kimiho Räikkönena. Nemec sa stal pravidelným účastníkom pódiových ceremónií a dovedna nazbieral 259 bodov. Posledné umiestnenie v prvej trojke zaznamenal v roku 2011 vo farbách stajne Lotus-Renault. Následne sa rozhodol pre odchod do súťaže WEC a okrem toho sa predstavil aj v americkej sérii Le Mans.

Formula E

2014/2015 – Venturi

Skúsený nemecký pilot útočil na pódiové umiestnenie už v prvých pretekoch v Pekingu. Po kolízii s Nicolasom Prostom boli však jeho šance zmarené. Jediného umiestnenia v prvej trojke sa dočkal v Moskve, kde skončil tretí. Heidfeld nazbieral dovedna 31 bodov, čo mu stačilo na konečné dvanáste miesto.

2015/2016 – Mahindra Racing

Nick Heidfeld sa po nie príliš vydarenom ročníku rozhodol pre prestup do indického tímu Mahindra Racing. Už v prvých pretekoch sezóny v Pekingu dosiahol svoje maximum, ktorým bolo tretie miesto. S 50 bodmi na konte uzatvoril prvú desiatku celkového poradia.

2016/2017 – Mahindra Racing

Pre Heidfelda bola tretia sezóna v elektrickom kolotoči zatiaľ najúspešnejšia. Vďaka vyrovnaným výkonom a až piatim pódiovým umiestneniam skončil v celkovej klasifikácii na siedmej pozícii a potvrdil vydarenú sezónu Mahindry.

2017/2018 – Mahindra Racing

Štvrtá edícia sa pre skúseného Nemca začala pódiom v Hongkongu, ktoré však vo zvyšku sezóny nedokázal zopakovať. Heidfeld bodoval len v šiestich pretekoch, čo ho odsunulo na konečné jedenáste miesto.