Dátum narodenia: 18. august 1981
Miesto narodenia: Saint-Chamond, Francúzsko
Bydlisko: Fechy, Švajčiarsko
Záujmy: golf, cyklistika, lyžovanie

Syn štvornásobného majstra sveta F1, Nicolas Prost má na ramenách veľkú váhu očakávania. Francúz začal súťažiť v prostredí motoršportu relatívne neskoro, pretože sa pôvodne venoval golfu. Napriek tomu, že ako študent vyhral turnaje na univerzite v Columbii, sa rozhodol venovať pretekárskemu remeslu a pripojil sa k sérii Formula Campus. V roku 2006 ho angažovala stajňa Racing Engineering v španielskej Formule 3.

V nasledujúcej sezóne zostal Prost vo Formule 3 a vo farbách spomínaného tímu obsadil celkové tretie miesto. Ako nováčik pôsobil vo farbách Francúzska v sérii A1GP, rovnako tak si premiérovo vyskúšal 24-hodinové preteky v Le Mans.

Vytrvalostné preteky sa Prostovi zapáčili a preto sa rozhodol pre svoje účinkovanie v kategórii LMP1. Okrem toho pokračoval v progrese medzi jednosedadlovými monopostmi v šampionáte Formula 3000. Prost zostal verný stajni Rebellion Racing v LMP1 počas troch sezón. Následne si francúzsky pretekár vyskúšal úlohu testovacieho pilota v F1 vo farbách Lotusu.

Formula E

2014/2015 – e.dams-Renault

Syn slávneho Alaina Prosta mal v úvodnej ePrix na dosah víťazstvo, po kolízii s Nickom Heidfeldom sa však táto možnosť rozplynula. Prost si to vynahradil víťazstvom v Miami. Okrem toho pridal druhé miesto v Argentíne a tretie v Malajzii. So ziskom 88 bodov skončil v konečnom hodnotení šiesty.

2015/2016 – Renault e.dams

Nicolas Prost patril v premiérovej sezóne k pilotom s lepšími výsledkami a práve preto sa rozhodol zostať vo francúzskej stajni, ktorá je výrazne podporovaná Renaultom. Najmä začiatok ročníka mu nevyšiel. Jeho výkony však mali stúpajúcu tendenciu. Vyvrcholilo to dvomi výhrami v londýnskych ePrix. Napokon skončil celkovo tretí so 115 bodmi. Aj vďaka jeho výkonom obhájila stajňa Renault e.dams prvenstvo v tímovom hodnotení.

2016/2017 – Renault e.dams

Po zisku tretieho miesta v predošlej edícii sa od Prosta očakávali podobne dobré výsledky aj v sezóne 2016//2017. Francúz sa však trápil predovšetkým v kvalifikáciách, čo v pretekoch nedokázal zmazať. Aj preto sa ani raz nepostavil na pódium a v konečnom hodnotení skončil na šiestom mieste.

2017/2018 – Renault e.dams

Štvrtá sezóna bola pre Prosta tou najhoršou počas jeho kariéry vo Formule E. Kvalifikácie mu vôbec nevychádzali, čoho výsledkom boli len štyri bodované pozície za celý ročník. Francúz skončil celkovo až na devätnástom mieste a po sezóne opustil tím e.dams.